В РОСІЇ ЗАХВИЛЮВАЛИСЯ, ЩО РФ ПЕРЕЙМЕНУЮТЬ НА МОСКОВІЮ

"Депутати від Радикальної партії зареєстрували у Верховній Pаді законопроект, що забороняє називати РФ Росією, а замість цього вводить для неї назву "Московія".

Така новина з'явилася у стрічці інформаційної агенції ТАСС, повідомляє Укрінформ.

Законопроект №2276а авторства Андрія Лозового та Оксани Корчинської з фракції Радикальної партії зареєстрований ще в липні 2015 року. Має бути розглянутий протягом четвертої сесії - до 15 липня 2016 року.

Документ пропонує розглядати найменування "Росія" як похідне від слова "Русь", що, на думку авторів, слід вважати "історичною назвою території України".

У зв'язку з цим депутати пропонують заборонити в офіційних документах, публічних виступах державних діячів тощо використання слова "Росія" як синоніму словосполучення "Російська Федерація".

До цього ТАСС з обуренням додає: "використання назви "Росія" як офіційної назви РФ називається ініціаторами законопроекту "одним з проявів недружньої "імперської політики" Російської Федерації стосовно України".

 

Видання зазначає, що в Москві звернули увагу на законодавчу ініціативу "ляшківців" лише зараз, "через 10 місяців болісного очікування - перейменують, чи все ж обійдеться?"

Нагадаємо, в березні 2014 року депутат фракції ЛДПР в Держдумі РФ Міхаіл Дєґтярьов запропонував окупаційній владі Криму перейменувати півострів на Тавриду.

Восени 2010 року нардеп-"регіонал" Вадим Колесніченко [наразі перебуває в тавридській екзилі] зареєстрував у ВР проект закону, який в інтересах "феномену "русскости на пострадянському просторі" зрівнював поняття "російський" (дотичний до РФ) і "руський" (дотичний до історії України й Київської Русі).

Інші матеріали за темою МОСКОВСЬКА ДЕРЖАВА

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.