У Рівному знайшли старовинне підземелля в центрі міста. ВІДЕО

У рівненському парку ім. Т. Шевченка в центрі міста випадково знайшли тунель, який веде в розгалужене підземелля.

Про це повідомляє газета "День". Підземелля знайшли, коли біля фонтану провалився асфальт.

Коли робітники стали розчищати провал, вони побачили під землею тунель який розгалужується. Висота цегляних стін – 4,5 м.

 

"Про існування цих тунелів ми знали. Планували, що "відкриємо" їх під час реконструкції  "Зеленої естради" [концентрний майданчик – ІП]. Але сталося так, що біля фонтану провалився асфальт, тож ми зняли ту латку. Там виявилося чимало сміття різного віку – і радянського періоду, і більш давнього часу. Коли все це розчистили – відкрилося підземелля.

Пройти по ньому можна метрів 6-7. Ходи розходяться у 4 сторони світу. Але далі рухатися на можемо, бо прохід  засипаний. Найімовірніше, це сталося після Другої світової війни, коли був наказ знищувати підземні ходи.  Ми виявили там обгоріле дерево, скло, яке розплавилося. Таке могло статися внаслідок вибухів, – розповідає начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко.

Також Маскименко додав, що серед сміття натрапили на цеглу з тисненням, якій, імовірно, декілька століть. Можливо, це підземелля свого часу засипав і князь Любомирський.

Тепер історію цих ходів досліджуватимуть археологи.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.