Триває зголошення на круглий стіл "Українське військо: сторінки історії XX-XXI століть"

28 липня відбудеться круглий стіл, присвячений 100-річчю створення в Меджибожі 1-го Українського корпусу під командуванням Павла Скоропадського.

Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації та Державний історико-культурний заповідник "Межибіж" спільно з Хмельницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України 28 липня 2017 року проводять круглий стіл "Українське військо: сторінки історії XX—XXI століть".

Робота планується за такими напрямами:

1. Історія українського війська ХХ—ХХІ століть. Становлення, випробування в боях і мирним часом.

2. Взаємовідносини військових і українських суспільно-політичних організацій напередодні та під час Української революції 1917—1921 рр.

3. Україна як театр військових дій двох Світових війн. Українці по обидва боки фронтів.

4. Павло Скоропадський — політичний та військовий діяч.

5. Історичні постаті — творці української армії.

6. Рецензії, повідомлення

Заявлені тематичні блоки не є вичерпними і можуть доповнюватися. Робочі мови — українська, польська, російська.

Детальні вимоги до доповідей зазначені тут. Матеріали доповідей надсилати до 20 липня 2017 року на е-mail: mezhybizh@gmail.com.

Для попередньої реєстрації необхідно оформити заявку та надіслати її на е-mail. Заявка повинна містити таку інформацію:

1.Прізвище, ім’я, по-батькові

2. Місто

3. Місце роботи

4. Посада

5. Науковий ступінь, вчене звання

6. Назва доповіді

7. Напрямок, в рамках якого заявляється участь та планується доповідь

8.Телефони

9. E-mail для листування

10. Форма участі заочна/очна

Матеріали круглого столу будуть видані як у друкованому вигляді у періодичному виданні "Науковий вісник "Межибіж", так і в електронному вигляді.

Довідки за телефонами:

067-943-74-04, Ігор Валентинович Западенко, заступник директора ДІКЗ "Межибіж" з наукової роботи.

096-531-74-49 Сергій Анатолійович Щур, секретар оргкомітету.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.