АНОНС: "Проросійський сепаратизм у Галичині" — дискусія в Києві

Дискусійний клуб "Розбудова нації" запрошує на розмову на тему "Проросійський сепаратизм у Галичин".

У рамках заходу:

- Презентація нової книги активіста та кандидата історичних наук Віталія Гайсенюка "Початок кінця. Москвофіли у Великій війні (1914—1918)".

- Дискусія за участі дослідника історії Юрія Юзича, який мав дипломну роботу на тему руху москвофілів у Галичині.

 

Монографія "Початок кінця. Москвофіли у Великій війні (1914-1918)" присвячена темі злету, а потім падіння проросійського руху у Галичині й на Буковині в роки Першої світової війни.

Книга має значну актуальність нині, адже проводить паралелі між проросійським сепаратизмом на сході України та історічної давнини (на заході). 

Пропонована праця є результатом 5-річної дослідницької роботи над темою та стане в пригоді усім, хто цікавиться історією проросійських сепаратистських рухів на українських землях.

Віталій Гайсенюк — кандидат історичних наук, закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федькоеича.

 

Середа, 29 березня 19.00

Місце: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9.

Організатори: Спілка української молоді в Україні (Київ) та Молодіжний націоналістичний конгрес.

Вхід вільний за умови онлайн-реєстрації.

Перша присяга військової частини ЗСУ на вірність Україні

Присягу склали офіцери та солдати полку, і просто гості цього дійства, які були військовослужбовцями запасу. Тому, хто прийняв присягу на вірність народу України активісти руху дарували плакат з зображенням Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українського козацтва, Української Повстанської Армії та загалом усього українського воїнства.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину