АНОНС: "Десять міфів та одна провокація до 100-річчя революції 1917 року"

24 квітня в Луцьку співробітник Інституту історії України НАН України Віталій Скальський представить доповідь "Українська революція 1917-1921 рр.: десять міфів та одна провокація".

Доповідач розповість про новітні історичні дослідження Української революції 1917-1921 рр.; "президента" Грушевського; "антисеміта" Петлюру; "трьохсот" крутянців; луцьку особливість памʼяті про революцію 1917-1921 рр.; про те, чому Кримської Народної Республіки насправді не існувало і чи був Донбас Україною сто років тому.

А яка провокація? Провокацію почуєте на семінарі!

 

24 квітня, понеділок, 12.00

Місце: читальний зал історичного факультету Східноєвропейського університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, вул. Шопена, 24).

Контакт: Віталій Скальський, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, +380671647455.

Захід організовано за підтримки Української Вільної Академії Наук (США). 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.