АНОНС: "Десять міфів та одна провокація до 100-річчя революції 1917 року"

24 квітня в Луцьку співробітник Інституту історії України НАН України Віталій Скальський представить доповідь "Українська революція 1917-1921 рр.: десять міфів та одна провокація".

Доповідач розповість про новітні історичні дослідження Української революції 1917-1921 рр.; "президента" Грушевського; "антисеміта" Петлюру; "трьохсот" крутянців; луцьку особливість памʼяті про революцію 1917-1921 рр.; про те, чому Кримської Народної Республіки насправді не існувало і чи був Донбас Україною сто років тому.

А яка провокація? Провокацію почуєте на семінарі!

 

24 квітня, понеділок, 12.00

Місце: читальний зал історичного факультету Східноєвропейського університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, вул. Шопена, 24).

Контакт: Віталій Скальський, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, +380671647455.

Захід організовано за підтримки Української Вільної Академії Наук (США). 

Натан Вершубський: адвокат Віктор Медведчук підставив мене у 1985-му

Інтерв‎'‎ю з Натаном (Носоном) Вершубським, одним з останніх в'язнів совісті в СРСР, якого засудили за «крадіжку» книг з синагоги на Подолі

Історія між травами забуття: могила богданівців на Замковій

Могила на Замковій урочисто розпочала довгий шерег могил Української революції (могили «крутян», могила козаків, розстріляних чекістами під Базаром, відомі і невідомі могили повстанців). Проте тоді всім, як і на Майдані у січні-лютому 2014-го, хотілося вірити, що ті перші жертви будуть і останніми. Тому і прийшов на цей похорон увесь український Київ…

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.