АНОНС: "Десять міфів та одна провокація до 100-річчя революції 1917 року"

24 квітня в Луцьку співробітник Інституту історії України НАН України Віталій Скальський представить доповідь "Українська революція 1917-1921 рр.: десять міфів та одна провокація".

Доповідач розповість про новітні історичні дослідження Української революції 1917-1921 рр.; "президента" Грушевського; "антисеміта" Петлюру; "трьохсот" крутянців; луцьку особливість памʼяті про революцію 1917-1921 рр.; про те, чому Кримської Народної Республіки насправді не існувало і чи був Донбас Україною сто років тому.

А яка провокація? Провокацію почуєте на семінарі!

 

24 квітня, понеділок, 12.00

Місце: читальний зал історичного факультету Східноєвропейського університету імені Лесі Українки (м. Луцьк, вул. Шопена, 24).

Контакт: Віталій Скальський, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, +380671647455.

Захід організовано за підтримки Української Вільної Академії Наук (США). 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.