Правоохоронці знайшли викрадений з Вернадки примірник "Апостола"

Київська місцева прокуратура №10 повідомили про підозру 35-річному киянину, затриманому під час спроби незаконно збути книгу "Апостол. Деяния и послания".

Про це повідомляє офіційний сайт Генеральної прокуратури України. Книгу викрали з Національної бібліотеки України імені Вернадського 10 травня 2016 року.

Продавця, імені якого не називають, затримали в приміщенні ресторану на вул. Саксаганського в Києві при спробі збуту стародруку 25 квітня цього року.

На місці правоохоронці вилучили книгу, і згодом співробітники НБУ ім. Вернадського підтвердили, що це саме той екземляр "Апостола", який украли в травні того року.

Особі, яка намагалася незаконно збути книгу, ГПУ вручила повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 198 КК України (збут майна, одержаного злочинним шляхом).

Крім того, до Шевченківського районного суду м. Києва направлено клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Розшуки всіх осіб, причетних до крадіжки стародруку, тривають. 

Нагадаємо, "Апостол", надрукований у 1574 році друкарем Іваном Федоровим у Львові, є найстаршою книгою України. Відомо про 90 її примірників.

Вечір п'ятниці. Останні години перед Чорнобилем

«Я маю кілька питань, багато питань», — пролунав схвильований голос Трегуба. «Це не телефонна розмова. Без мене не починайте», — коротко відповів Дятлов. Ще через деякий час наче нізвідки зателефонував начальник Дятлова, сам Микола Фомін — він також наказав Трегубу не починати без Дятлова. Зміна нарешті була готова приступити до зупинки реактора. Ураховуючи, що це випробування мало зайняти трохи менше ніж дві години, Трегуб розраховував завершити все до кінця своєї зміни, тобто до півночі 25 квітня. Вони мали поквапитися. Та де ж був Дятлов?

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.