У Ніжині зник бронзовий пам'ятник актору Бернесу. ФОТО

Бронзовий пам'ятник актора Марка Бернеса зник цієї ночі з ніжинського Графського парку

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Поруч із порожнім постаментом оперативники знайшли відбитки протектора шин. Імовірно, скульптуру вивезли на мікроавтобусі.

Було... Фото: Андрій Лозовий

Пам'ятник важить більше півтонни. Правоохоронці навідуються в пункти прийому брухту і попереджають власників, щоб ті повідомили, якщо бронзова скульптура хоч у якомусь вигляді потрапить у поле зору.

...стало. Фото: Андрій Лозовий

Пам'ятник Бернесу в зріст людини з гітарою в руках повторював епізод із кінофільму "Два бійці". Установили його 6 років тому з нагоди сторіччя народження актора. Він був родом із Ніжина. Відомий артист за ролями та піснями про Другу світову. 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.