"Інтимна історія революції" — нова книга про Євромайдан від професора Єлю

Єльський університет готує до друку книгу "Українська ніч: інтимна історія революції", що присвячена Євромайдану.

Авторкою 336-сторінкової книги є Марсі Шор, інформує сайт видавництва Єльського університету.

Марсі Шор (Marci Shore) працює ад'юнкт-професором історії в Єльському університеті. Вона є автором книг  Caviar and Ashes ("Ікра і попіл") і The Taste of Ashes ("Смак попелу")які здобули нагороди. Значну частину свого життя вона провела у Центрально-Східній Європі.

 Фото: yalebooks.co.uk

Анотація:

"За що варто померти? Поки світ дивився на повстання на Майдані як на епізод геополітики, українці під час надзвичайної зими 2013—2014 років пережили революцію як екзистенційну трансформацію: стирання межі між ніччю і днем, втрату почуття часу, раптове зникнення страху, необхідність приймати рішення.

У цій ліричній та інтимній книзі Марсі Шор звертається до людського обличчя Української революції. Ґрунтуючись на правдивих історіях активістів і солдатів, батьків і дітей, книга Шор об‘єднує захопливі вибори з рефлексіями історика на тему, чим революція є і що означає.

Авторка м’яко ставить свої портрети окремих революціонерів навпроти минулого, як вони його розуміють, і — майбутнього, як вони сподіваються його творити. Цим вона дає урок людської солідарності у світі, нашому світі, де межа між реальністю та вигадкою стирається все більше".

Енн Епплбом, лауреат Пулітцерівської премії, автор книг "Історія ГУЛАГу" та "Залізна завіса: катастрофа Східної Європи", так оцінила книгу:

"Як гід, історик і оповідач Шор демонструє моменти складного вибору, що постали перед українцями, через  майстерне переплетення їхнього особистого досвіду з інтелектуальною, соціальною та політичною історією регіону".

"Блискучий порадник до розуміння революції Майдану в Україні та її наслідків. Шор володіє глибокими знаннями про регіон, його історію та теперішні страждання і пропонує зрозумілу оцінку складної еволюції Східної Європи, яка стоїть перед лицем небезпечної ситуації. Її книга написана добре, чесно й з опорою на глибоку джерельну базу завдяки прямим і проникливим спостереженням фактів безпосередньо на місці подій", вважає Норман Манеа, професор європейських студій імені Френсіса Флауерноя і письменник-викладач Бард-коледжу (Francis Flournoy Professor of European Studies and Writer in Residence).

Вихід книги "Українська ніч: інтимна історія революції" запланований на 3 січня 2018 року

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.