АНОНС: У Вінниці презентують дослідження українсько-єврейських стосунків у період Української революції

14 вересня Книгарня "Є", Центр історії Вінниці та видавництво "Дух і Літера" запрошують на презентацію книги Генрі Абрамсона "Молитва за владу: Українці та євреї під час революції 1917-1920".

Про це повідомляє Центр історії Вінниці.

Після краху Російської імперії українці та євреї, подолавши взаємні суперечності, разом працювали над створенням Міністерства єврейських справ у рамках нової Української держави.

Цей сміливий експеримент тривав зовсім недовго – допоки існувала сама незалежна Українська Народна Республіка. Генрі Абрамсон досліджує цей складний період українсько-єврейської історії, показує як складалися міжетнічні стосунки за часів різних українських урядів. Особливу увагу приділено постаті Симона Петлюри і його ставленню до євреїв.

 

Автор книги, Генрі Абрамсон, навчався в Торонтському університеті у відомого професора Павла-Роберта Магочія. 1995 року закінчив докторантуру і став першим випускником кафедри українських студій, хто отримав науковий ступінь з українсько-єврейської історії.
Викладав у Гарвардському, Корнельському, Оксфордському та Єврейському університетах. З 2006 року професор і декан Південного коледжу Тюро (Флорида).

Окрім дослідження українсько-єврейських стосунків та історії антисемітських зображень, Генрі Абрамсон займається також історією ортодоксального юдаїзму, Талмуду і Гаскали. Автор шести книг та багатьох наукових статей, одним із перших почав викладати єврейську історію онлайн.

Презентація відбудеться за участі доктора історичних наук Тетяни Кароєвої. Модеруватиме зустріч директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен

14 вересня (четвер), 18.00 

Місце: Книгарня "Є" (м. Вінниця, вул. Соборна, 89).

Організатори: Книгарня "Є", Центр історії Вінниці та видавництво "Дух і Літера".

Вхід вільний.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.