Спецпроект

Перед футболом італійцям читатимуть щоденник Анни Франк

Через антисемітську акцію на Олімпійському стадіоні в Римі перед кожним наступним футбольним матчем, який відбуватиметься в Італії, читатимуть фрагменти щоденника Анни Франк,

Перед футбольним матчем між "Лаціо" і "Рома" ультрас, які вболівають за першу команду, розклеїли на стадіоні наліпки із зображенням Анни Франк у футболках "Роми" та вигукували: "Фанати "Роми" – євреї", передає "Українська правда" з посиланням на ВВС.

Як покарання "Лаціо" відіграли матч у футболках із зображенням Анни Франк. Також щоб спокутувати провину, президент "Лаціо" пообіцяв, що відправить до музею Аушвіца 200 фанатів свого клубу.

"Ми всі - Анна Франк". Фото: jpost.com

Натомість Італійська федерація футболу оголосила, що уривки із світового бестселлера свідка нацистських розправ над євреями, щоденника Анни Франк, зачитуватимуть перед матчами чемпіонату Італії серії A, B та С. 

Крім того, фрагменти звучатимуть перед матчами юніорів та непрофесійних команд. Перед кожним матчем жертв Голокосту вшановуватимуть хвилиною мовчання.

Анна Франк - 15-річна дівчинка з Нідерландів, яка загинула в нациcтському концтаборі Берген-Бельзен. Вона стала одною з найвідоміших єврейських жертв Голокосту після того, як  її щоденник про життя та переховування від нацистів в окупованому Амстердамі був опублікований у 1947 році (посмертно). 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.