Аварійний "Будинок зі зміями" в Києві збираються відновити

Кінодистриб'юторська компанія B&H Film Distribution Company відреставрує історичний "Будинок зі зміями та каштанами", що стоїть на вул. Великій житомирській, 32 в Києві.

Про це на прес-конференції 26 жовтня розповів власник компанії Богдан Батрух, передає "БЖ". Він повідомив, що в будівлі будуть офіси, де зможуть розміститися невеликі організації, як от: картинна галерея чи інститут модернізму.

 Фото: Клуб коренного киевлянинаКиев Stowok #Куда сходить?

Проектом відновлення вже займаються українські архівтектори та інженери. Вони збережуть деталі фасаду та інтер'єру в першопочатковому вигляді.

Як повідомляється, B&H Film Distribution Company викупила прибутковий будинок С. Чоколової саме для того, щоб врятувати від подальшого руйнування й розмістити в ній комерційні організації.

Будинок було споруджено протягом 1911-1912 років за проектом архітектора Ігнатія Ледоховського.

Від Русі й дотепер: українське коріння вєлікой русской культури

Досліджуючи достатньо довго та системно явище, яке росіяни називають "русским искусством", можна виявити вражаючу закономірність. Дивовижно, але усі найвидатніші митці, які радикально змінювали мистецтво російської імперії, були українцями.

Акція «Вісла» була злочином проти людяності

Інститут національної пам'яті Польщі припинив розслідування примусового переселення українців у 1947 році в рамках операції «Вісла». Мовляв, слідство не знайшло підстав для висновку, що переселення було злочином проти людяності або комуністичним злочином. Рішення ІНП викликало резонанс у Польщі. Публікуємо відкритий лист до Маршалків Сейму та Сенату Республіки Польща, який підписали десятки відомих і важливих для польської культури та науки осіб.

Вижили завдяки маленькому татовому пайку: історія українки, яка дитиною пережила Голодомор 1932-1933 років (ФОТО)

“Жінка накинулася на неї, вирвала хліб і втекла. Вона не розуміла, як далі бути, що їсти до наступного пайка”, — згадує розповіді Варвари Сердюк її онук. Разом із родиною його бабуся вижила в Голодомор 1932-1933 років. Вона була ще дитиною, але ті жахливі часи добре запам’ятала.

"Це фільм про одне з найбільших жахіть нашої історії" — історик Олександр Зінченко про фільм "Голодомор. Літописці"

До Дня пам’яті жертв голодоморів та 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років Суспільне Мовлення презентує документальний серіал "Голодомор. Літописці". Про історії, покладені в основу фільму, та силу проєкту в ефірі Радіо Культура розповідає автор сценарію, історик Олександр Зінченко.