Восьмий «Книжковий арсенал». РОЗКЛАД "ІСТОРИЧНИХ" ПОДІЙ

Близько 200 українських письменників і 100 гостей з 31 країн світу – з 30 травня по 3 червня у Мистецькому Арсеналі триватиме VІII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Понад 150 видавництв і нішевих проектів представлять свої найкращі новинки, а дизайнери, ілюстратори, художники – виставкові проекти. Ми відібрали найцікавіші події, що стосуються історії.

30 травня

Дискусія "Голодомор 1932 – 1933 рр.: погляд у минуле, сучасне і майбутнє" в межах презентації українського перекладу книжки Енн Епплбом "Червоний голод: війна Сталіна проти України"

За підтримки Українського наукового інституту Гарвардського університету, Українського науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору, Благодійного фонду "Українсько-єврейська зустріч", Фонду "ІЗОЛЯЦІЯ Платформа культурних ініціатив".

Учасники: Енн Епплбом, Юрій Рубан, Людмила Гриневич, Станіслав Кульчицький.

Організатори: Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору "HREC in Ukraine".

Час і місце: 15.00-15.45, Кафе "Європа"

Презентація книжки "Найдорожча мамусю.. (Листування о. Любомира Гузара з матір’ю)"

Учасники: Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук), племінниця патр. Любомира Гузара Марія Рипан, Мирослав Маринович, Олег Турій.

Організатори: Видавництво УКУ.

Час і місце: 16:00-17:45, Зал "Папір"

Нові видання Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського з історії книги та книговидавничої справи в Україні: до 100-річчя з дня заснування Бібліотеки.

Учасники: Володимир Попик, Галина Ковальчук, Гліб Юхимець, Ольга Степченко, Лариса Новосольова

Організатори: Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського.

Час і місце: 15:00-15:45, Кінозал.

Презентація інформаційного проекту "Електронна бібліотека "Україніка": видавці, книги, користувачі"

Учасники: Володимир Попик, Любов Дубровіна, Катерина Лобузіна, Людмила Коновал, Ігор Перенесієнко

Організатори: Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського

Час і місце: 16:00-16:45, Кінозал

Показ фільму "Пан Ніхто" (Mister Nobody) про Ігоря Калинця. Режисер Олександр Фразе-Фразенко.

Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість".

Учасники: Ігор Калинець, Олександр Фразе-Фразенко

Час і місце: 18:00-19:45, Кінозал

Дискусія про перекладні видання класичних текстів у серії "Invia" "В дорозі до джерел античності, візантійської церковної традиції і латинського середньовіччя"

Спеціальна програма "Філософський майданчик – Clubofcreativephilosophy"

Учасники: Андрій Баумейстер, Ростислав Паранько, Уляна Головач, Андрій Ясіновський, Тарас Тимо

Модератори: Олексій Панич

Організатори: УКУ

Час і місце: 18:00-18:45, Видавничий майданчик

Презентація проекту "Бібліотека класичної світової наукової думки"

Спільно з видавництвом "Фоліо"

Спеціальна програма "Філософський майданчик – Clubofcreativephilosophy".

Учасники: Вахтанґ Кебуладзе, Наталія Вяткіна, Олександр Красовицький, Віталій Терлецький

Час і місце: 19:00-19:45, Видавничий майданчик

31 травня

Розмова "Війни за пам’ять: чому Кавказ і Україна не можуть звільнитися від минулого" в межах презентації книжки Войцеха Ґурецього "Тост за предків"

За підтримки Польського інституту у Києві та Львівського медіафоруму

Перекладачка: Олена Шеремет.

Учасники: Войцех Ґурецький, Тетяна Козак. Модератори: Вахтанґ Кебуладзе

Організатори: Човен

Час і місце: 14:00-14:45, Зал "Футура"

Обговорення "Невідомі сторінки міжвоєнної України".

Учасники: Віктор Рибчук, Оля Гнатюк, Мирослав Чех, Леонід Фінберг

Організатори: Дух і Літера

Час і місце: 16:00-16:45, Зал "Футура"

Обговорення "Дисиденти – свідки неспдінокійного часу. Від мемуарів до діалогів"

Розмови з Томасом Венцловою та Елен Гінсі (книга "Магнітна Північ") разом з Ізою Хруслінською та Йосифом Зісельсом (книга "Господи, ти відкриєш уста мої…")

За підтримки Інституту культури Литви.

Учасники: Томас Венцлова, Елен Гінсі, Йосиф Зісельс, Іза Хруслінська

Модератори: Оля Гнатюк

Організатори: Дух і Літера

Час і місце: 18:00-18:45, Зал "Футура"

"Яких пігулок не вистачило Вермахту для перемоги?" – розмова з Норманом Олером (Німеччина)

Кураторська програма Андрія Куркова "Куди складати чужий історичний досвід?".

Час і місце: 19:00-20:30, Зал "Футура"

Розмова "Ген гідності: досвід інтелектуального та духовного спротиву українських дисидентів як орієнтир для побудови громадянського суспільства"

Учасники: Василь Овсієнко, Дмитро Стус, Олексій Сінченко, Левко Лук’яненко, Богдан Горинь, Раїса Руденко

Модератори: Володимир В’ятрович

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Кліо, Дух і Літера

Час і місце: 14:00-15:45, Зал "Папір"

Презентація книги "Мій музей. Пиши, малюй і вирізай".

Дитяча сцена.

Учасники: Анна Копилова, Ольга Балашова

Модератори: Олексій Тарасов

Організатори: Основи, Національний художній музей

Час і місце: 17:00-17:45, Зал "Фарби"

Розмова "Очевидці: про війну з письменницьких вуст"

Учасники: Артем Чех, Катерина Калитко, Денис Суворов

Модератори: Анна Вовченко

Організатори: Фестиваль "Острів Європа"

Час і місце: 13:00-13:45, Зал "Орбіта"

Презентація біографічного нарису про Василя Єрошенка

Учасники: Валентина Бутенко, Юлія Патлань, Руслан Рубель, Вікторія Миколаюк

Організатори: Харківський центр реабілітації "Право вибору"

Час і місце: 14:00 - 14:45, Зал "Орбіта"

Життя, пристрасть та смерть у герцогстві Вюртемберзькому XVIII ст.

Творча зустріч з американським професором Гриннелльського коледжу в США Анатолієм Вишевським з нагоди виходу книжки "Хрупкие фантазии обербоссиерера Лойса".

Учасники: Анатолій Вишевський, Святослав Померанцев

Організатори: Meridian Czernowitz

Час і місце: 17:00-17:45, Зал "Орбіта"

Майстер-клас "Псевдонаукові маніпуляції" у межах серії лекцій Громадського радіо та програми "Маніпулятори"

Програма науково-популярного журналу "Куншт".

Учасники: Ірина Єгорченко, Олексій Болдирєв

Модератори: Міріам Драгіна

Час і місце: 14:00-14:45, Вулична сцена

Презентація нової збірки поетичної серії "УПА": Іван Драч. "Вийшов з радіо чорний лев"

Учасники: Іван Драч

Модератори: Іван Малкович

Організатори: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Час і місце: 18:00-18:45, Вулична сцена

1 червня

Діалог Оксани Кісь і Олени Стяжкіної "Вижити значить перемогти: як інтерпретувати жіночий досвід ГУЛАГу"

Кураторська програма Ірини Славінської "Слова року".

Учасники: Оксана Кісь, Олена Стяжкіна

Куратори: Ірина Славінська

Час і місце: 15:30-16:45, Зал "Футура"

Розмова "Одинокі мужчини. Леся Українка, Ольга Кобилянська, Наталя Кобринська та інші"

Кураторська програма Ірини Славінської "Слова року".

Учасники: Тамара Гундорова

Модератори: Оксана Щур

Час і місце: 17:00-17:45, Зал "Футура"

Дискусія "Казахський майданчик: пам’ять в ім’я майбутнього" в межах презентації українського перекладу книжок "Карлаг. Кенгірське повстання" та "Нариси історії Степового табору"

За підтримки Карагандинського обласного товариства української мови імені Т. Шевченка "Рідне слово", Академії "Болашак" (Казахстан).

Учасники: Марина Гримич, Володимир Джиджора (тимчасовий повірений у справах України в Казахській Республіці), Нурлан Дулатбеков

Організатори: Марина Гримич, Посольство України в Казахській Республіці

Час і місце: 12.00-12.45, Зал "Папір"

Круглий стіл "Русский мир" в Україні: на краю прірви?"

Учасники: Лариса Якубова, Євген Магда, Кирило Галушко, Яна Примаченко, Володимир Головко, Тарас Марусик, Станіслав Кульчицький

Модератори: Віктор Литвінов

Організатори: Міністерство інформаційної політики України, Кліо, Каламар

Час і місце: 15:00-16:45, Зал "Папір"

Круглий стіл "Курултай кримськотатарського народу: сто років тому і сьогодні"

Учасники: Андрій Іванець, Гульнара Бекірова, Рефат Чубаров, Еміне Джапарова, Олександр Богомолов

Модератори: Юлія Каздобіна

Організатори: Міністерство інформаційної політики України, Кліо

Час і місце: 13:00-13:45, Зал "Сфера"

Розмова "Київ Косачів"

Учасники: Оксана Забужко, Олесь Ільченко, Ярослава Стріха, Ірина Щукіна

Організатори: Комора

Час і місце: 19:00-20:45, Зал "Фарби"

Презентація книжок серії "Енциклопедія DOCs" – "Історія життя від великого вибуху до тебе" та "Історія дослідження космосу: від сонячного годинника до польоту людини на Марс"

Дитяча сцена.

Організатори: Арбукс

Час і місце: 15:00-15:45, Зал "Фарби"

"Течії і підводні рифи сучасної мемуаристики"

Розмова довкола книжок Дмитра Павличка "Спогади Том ІІІ" і "Протирання дзеркала" Михайла Слабошпицького

Учасники: Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький, Юрій Щербак

Організатори: Ярославів Вал

Час і місце: 18:00-18:45, Зал "Фарби"

Дискусія "Як говорити правду, не ображаючи"

Учасники: Олексій Мацука, Володимир В’ятрович, Ольна Жмурко, Іван Рябчій, Артем Полежака

Модератори: Радослава Чекмишева

Організатори: Міжнародний фонд "Відродження"

Час і місце: 15:00-15:45, Запл "Сфера"

Творча зустріч із Василем Шклярем

Організатори: Клуб Сімейного Дозвілля

Час і місце: 19:00-20:45, Зал "Сфера"

Розмова "Оцифрована Вічність: Людина – Історія – Універсум" з нагоди виходу роману Тимофія Гавриліва "Червнева злива"

Учасники: Тимофій Гаврилів, Тарас Люти

Час і місце: 15:00 - 15:45, "Зал Орбіта"

Індивідуальна пам’ять як ключ до колективного майбутнього: відкрита дискусія про роман Сергія Оксеника "Убивство п’яної піонерки"

Учасники: Ірина Борисюк, Наталія Степанчук, Ростислав Семків, Галина Ткачук.

Модератори: Андрій Курков

Організатори: Видавництво Старого Лева

Час і місце: 16:00-16:45, Зал "Орбіта"

Прем’єра документального фільму "Євген Гуцало" і обговорення

Учасники: Леся Воронина, Андрій Гуцало, Василь Вітер, Юрій Щербак, Михайло Слабошпицький, Пилип Іллєнко

Організатори: студія "ВІАТЕЛ"

Час і місце: 12:00-13:45, Кінозал

Презентація книжки Марти Гавришко "Долаючи тишу. Жіночі історії війни"

Учасники: Марта Гавришко, Оксана Кісь, Ірина Славінська

Організатори: Клуб Сімейного Дозвілля

Час і місце: 14:00-14:45, Кінозал

Презентація нової збірки поетичної серії "УПА" – Іздрик. "Ліниві і ніжні"

Учасники: Юрій Іздрик

Модератори: Іван Малкович

Організатори: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Час і місце: 18:00-18:45, Вулична сцена

Презентація українського перекладу монографії "Імперіалізм і націоналізм по-червоному"

Учасники: Сергій Сєряков, Володимир Склокін, Олександр Зайцев, Юрій Шаповал

Організатори: видавництво УКУ

Час і місце: 17:00-17:45, Видавничий майданчик

2 червня

Дискусія "Теперішній час: відлуння минулого, уламки майбутнього"

Учасники: Цезарій Збєшховський, Сергій Легеза, Олексій Жупанський

Модератори: Володимир Арєнєв

Організатори: Видавництво Жупанського, Польський Інститут в Києві

Час і місце: 13:00-13:45, Кафе "Європа"

Розмова "Історія європейська у дзеркалі історій приватних" в межах презентації українського видання родинної саги Дімітре Дінева "Янгольські голоси"

Учасники: Дімітре Дінев, Володимир Кам’янець

Модератори: Галина Крук

Організатори: Видавництво 21, Австрійський Культурний Форум, Посольство Австрії в Києві, Представництво OeAD у Львові

Час і місце: 14:00-14:45, Кафе "Європа"

Розмова "Що сильніше: патріотичний обов’язок чи інстикт самозбереження?" довкола спогадів Вітольда Пілецького з Аушвіцу в його книжці "Рапорт Вітольда"

За підтримки Посольства Республіки Польщі в Україні.

Учасники: Ян Пєкло, Юрій Щербак, Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький, Емілія Ясюк, Ігор Щупак, Малґожата Купішевська, Вєслав Ян Висоцький

Організатори: Ярославів Вал

Час і місце: 15:00-15:45, Кафе "Європа"

Презентація-дискусія "Золота доба українського лицарства"

Учасники: Борис Черкас, Владислав Берковський, Дмитро Ващук, Андрій Федорук, Кирило Галушко

Організатори: Клуб Сімейного Дозвілля

Час і місце: 14:00-14:45, "Зал Футура"

Автограф-сесія Володимира В’ятровича

Час і місце: 14.00, стенд КСД

"Юзеф Пілсудський – крізь призму легенди"

Обговорення постаті діяча під час презентації українського перекладу книги Влодзімєжа Сулєї "Юзеф Пілсудський"

За підтримки Польського інституту в Києві.

Учасники: Влодзімеж Сулея, Микола Яковина, Олена Бетлій

Організатори: Дух і Літера

Час і місце: 16:00-16:45, Зал "Футура"

"За чим будуть ностальгувати народжені сьогодні?" – Розмова з Даном Лунгу (Румунія)

Кураторська програма Андрія Куркова "Куди складати чужий історичний досвід?"

За підтримки Посольства Румунії в Україні

Час і місце: 19:00-20:30, Зал "Футура"

Дискусія "Від мови тоталітаризму до мови демократії: виклики і перспективи"

Учасники: Лариса Масенко, Юрій Шаповал, Євгенія Карпіловська, Пилип Селігей, Станіслав Кульчицький

Модератори: Павло Гриценко

Організатори: Кліо

Час і місце: 11:00-11:45, Зал "Папір"

Круглий стіл "Ігор Качуровський: від Крут до "Старої Европи" (до 100-річчя від дня народження письменника, перекладача, журналіста Радіо Свобода Ігоря Качуровського)

Учасники: Вадим Скуратівський, Валерій Шевчук, Олена Бросаліна, Ігор Померанцев, Микола Шкурко, Борис Лобода, Валентина Павленко, Микола Жулинський, Віра Соловйова

Модератори: Михайло Слабошпицький, Віталій Портников

Організатори: Кліо, Радіо Свобода

Час і місце: 12:00-12:45, Зал "Папір"

Дискусія з нагоди виходу книжки В’ячеслава Кириленка "Три розмови про Україну"

Учасники: Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, В’ячеслав Кириленко, Василь Шкляр, Микола Вересень

Організатори: КСД

Час і місце: 15:00-15:45, Зал "Папір"

Дискусія "Екстремальні досвіди людини в часи змін: Протистояння дегуманізації"

Учасники: Ірина Старовойт, Оксана Кісь, Тарас Лютий, Остап Сливинський, Алевтина Кахідзе

Куратори: Віра Балдинюк

Час і місце: 16:00-17:45, Зал "Папір"

Дискусія "Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів"

Учасники: Петро Кралюк, Алім Алієв, Рефат Чубаров

Організатори: Фоліо

Час і місце: 13:00-13:45, Зал "Сфера"

Презентація книжки Джеймса Мейса "Комунізм і дилеми національного визволення: Національний комунізм у Радянській Україні 1918–1933 рр."

Учасники: Максим Яковлєв, Геннадій Єфіменко, Ярина Цимбал, Володимир В’ятрович

Організатори: Комора

Час і місце: 15:00-15:45, Зал "Сфера"

Лекція Сергія Литвина "Симон Петлюра: проект самостійності" з нагоди виходу книжки "Симон Петлюра у боротьбі за самостійну Україну"

Учасники: Сергій Литвин

Організатори: Смолоскип

Час і місце: 18:00-18:45, Зал "Сфера"

Презентація збірки "Голос війни. Історії ветеранів"

Учасники: Олексій Пайкін, Сергій Міщенко, Василь Антоняк, Ірина Цвіла, Юрій Руденко

Модератори: Володимир Єрмоленко

Організатори: Інтерньюз-Україна

Час і місце: 11:00-11:45, Зал "Орбіта"

Дискусія "Авантюрна Кліо: проблеми та особливості історичної літератури в Україні"

Учасники: Вікторія Михайлова, Остап Українець

Модератори: Богдан Коломійчук

Організатори: ГО "Агенція культурного розвитку"

Час і місце: 15:00-15:45, Зал "Орбіта"

Дискусія "Український націонал-комунізм між революцією та терором" з нагоди виходу видання "Українська дилогія Михаїла Кауфмана". Показ фільму "Навесні"

Вступне слово та коментар наживо Станіслава Цалика.

Учасники: Оксана Забужко, Людмила Гриневич, Іван Козленко

Організатори: Національний центр Олександра Довженка

Час і місце: 12:00-13:45, Кінозал

3 червня

"Дві сторони дипломатії: професійне та особисте" в рамках презентації українських перекладів книжок "Дипломатія" Генрі Кіссинджера та "Я – бігун!" Гели Думбадзе

Учасники: Василь Боднар (Заступник Міністра закордонних справ), Ярослав Маринович (Видавець КМ-Букс), Гела Думбадзе (Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні), Григол Катамадзе (Президент Асоціації Платників Податків України, Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні).

Модератор: Андрій Куликов.

Організатор: КМ-Букс

За сприяння Асоціації платників податків України.

Час і місце: 12.00-12.45, Кафе "Європа"

"Висвітлення війни на сході України іноземними журналістами" – розмова за участі журналістів П’єра Сотрея та Себастіана Гобера

Учасники: П’єр Сотрей, Себастіан Гобер

Модератори: Катерина Яковленко

Перекладачка: Гаська Шиян

Організатори: Форум видавців

Час і місце: 11:00-11:45, Зал "Футура"

Панельна дискусія "Сім років після "Арабської весни": чому їм не вдалося?" у межах презентації книжки Пьотра Ібрагіма Кальваса "Єгипет: харам, халяль"

Учасники: Пьотр Ібрагім Кальвас, Наталка Гуменюк, Володимир Єрмоленко

Модератори: Олеся Яремчук

Перекладачка: Олена Шеремет

Організатори: Човен

За підтримки Польського інституту у Києві, Львівського медіафоруму

Час і місце: 12:00-12:45, Зал "Футура"

Розмова "Абхазія" Войцеха Ґурецького як політичний художній репортаж"

Учасники: Войцех Ґурецький

Модератори: Дмитро Козак

Перекладачка: Олена Шеремет

Організатори: Темпора

За підтримки Польського інституту в Києві

Час і місце: 13:00-13:45, Зал "Футура"

Лекція письменника і історика Ейстейна Мортена "Вікінги, Християнство і Україна"

За підтримки NORLA

Учасники: Ейстейн Мортен

Час і місце: 17:00-17:45, Зал "Футура"

Лекція-презентація Вячеслава Ліхачова "Українська радикальна правиця вчора, нині та завтра: колізії розвитку і перспективи існування в рамках демократичного суспільства"

(з нагоди виходу в світ книжки "Від Майдану праворуч: революція, війна та ультраправі в Україні")

Організатори: Критика

Час і місце: 12:00-12:45, Зал "Папір"

Презентація й обговорення коментованого збірника "Криптадії Федора Вовка: винайдення сороміцького. Фольклор і сексуальність у студіях українських етнографів кінця XIX — початку XX століття"

Учасники: Марія Маєрчик, Олена Боряк, Андрій Мокроусов

Організатори: Критика

Час і місце: 14:00-14:45, Зал "Папір"

Презентація антологій "Невідоме Розстріляне Відродження", "Соловецький етап", "Українська модерна проза"

Учасники: Юрій Винничук, Микола Княжицький

Організатори: Фоліо

Час і місце: 15:00-15:45, Зал "Папір"

Лекція "Майбутній бестселер: про новий п’ятитомник Миколи Хвильового"

Учасники: Ростислав Мельників

Організатори: Смолоскип

Час і місце: 17:00-17:45, Зал "Папір"

Презентація монографії Володимира Єрмоленка "Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ—ХХ століть"

Спільно з видавництвом "Дух і Літера"

Спеціальна програма "Філософський майданчик – Club of creative philosophy"

Учасники: Володимир Єрмоленко

Модератори: Олександр Комаров

Час і місце: 19:00-19:45, Зал "Фарби"

Презентація книги "Друга світова. Непридумані історії. (не) наша, жива, інша" бібліотека "Історичної правди"

Упорядник: Вахтанг Кіпіані

Учасники: Вахтанг Кіпіані

Організатори: Vivat

Час і місце: 13:00-13:45, Зал "Сфера"

Презентація роману Наташі Влащенко "Під небом Аустерліца"

Учасники: Наташа Влащенко, Олександр Красовицький

Організатори: Фоліо

Час і місце:16:00 - 16:45, Зал "Сфера"

Case "Як Чернігівському історичному музею ім. В. В.Тарновського і Вірі Зайченко вдалося створити перший в Україні каталог вишиваних рушників?"

Учасники: Віра Зайченко, Сергій Лаєвський, Петро Гончар

Модератори: Ольга Нарбут

Організатори: Родовід

Українська візуальна книга

Час і місце:15:00-15:45, Зал "УВК"

Розмова "Родинні історії в укрсучліті. Переосмислення приватної історії як конструювання власної ідентичності на майбутнє"

Учасники: Олег Коцарев, Мирослав Лаюк, Ростислав Семків

Організатори: Комора

Час і місце: 14:00-14:45, Зал "Орбіта"

Презентація книги Анни Шили "Жінка війни"

Учасники: Анна Шила, Оксана Сліпушко, Оксана Гаврилюк, Олександра Безсмертна, Яна Холодна, Яна Зінкевич, Лілія Українська, Анна Коваленко, Євгенія Гончарук, Ольга Щелкунова, Людмила Загоруйко

Організатори: Фоліо

Місце і час: 17:00-17:45, Зал "Орбіта"

Лекція Вадима Ададурова "Підросійська Україна на "ментальних мапах" західних політиків і дипломатів XIX сторіччя" з нагоди виходу книги "Наполеоніда" на Сході Європи: Уявлення, проекти та діяльність уряду Франції щодо південно-західних окраїн Російської імперії на початку XIX століття"

Учасники: Вадима Ададуров

Організатори: Видавництво УКУ

Час і місце: 14:00-14:45, Кінозал

Презентація книги "Оборона Луганського аеропорту"

Учасники: Сергій Глотов, Анастасія Глотова, Анастасія Воронова, Юрій Руденко

Організатори: Фоліо

Час і місце: 13:00-13:45, Вуличний майданчик

Презентація книги журналіста ТСН Наталії Нагорної "Повернутися з війни"

Учасники: Наталія Нагорна, Олена Філіпова, Ольга Киян, ведучі та журналісти ТСН

Організатори: Телеканал "1+1"

Час і місце: 16:00-16:45, Вуличний майданчик

Із повною програмою VIII "Книжкового арсеналу" можна ознайомитись за посиланням.

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року