У Полтаві розгорівся скандал через акцію “Безсмертний полк”. ДОКУМЕНТ

У школи Полтави надійшов лист щодо "забезпечення явки учнів" на акцію “Безсмертний полк” із нагоди 9 травня. Ці вимоги висунуло керівництву шкіл Управління освіти Полтавського міськвиконкому.

Боєць Національної гвардії України Олександр Хаджинов на своїй сторінці у "Фейсбуці" розмістив відповідний документ за підписом заступниці керівника управління освіти в Полтаві Наталії Дорохової, передає сайт "Полтава365".

 

Репетицію акції планують провести 7 травня — учні будуть нести портрети у супроводі вчителів.

До слова, акція "Безсмертний полк" стала масово використовуватися під час святкування Дня Перемоги у Росії як ідеологія "путінського режиму".

Полтавці обурулися діями освітянки: під час інформаційного та збройного протистояння з Російською Федерацією є неприпустимим підігравати пропаганді ворога, пише депутат міської ради Юліан Матвійук.

Відповідні листи депутат міськради надіслав до СБУ та Головне Управління Нацполіції в Полтавській області.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.