АНОНС: Київ побачить прем'єру історичного перформансу про доньку Анни Київської

21 червня в Києві відбудеться прем'єра історичного перформансу "Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І. Початок славного служіння" про неймовірне та маловідоме життя онуки Великого князя Київського Ярослава Мудрого.

На внутрішньому подвір’ї Міністерства відбудеться традиційний четвертий МЗС Open Air 2018. 

Цього разу в фокусі уваги вшанування європейської історичної спадщини України, а також тематика гендерної рівності і, зокрема, ролі жінки в суспільстві в історичній перспективі. 

 

Партнером цьогорічного МЗС Open Air є Міжнародний фестиваль мистецтв "Anne de Kyiv Fest" з прем’єрою історичного перформансу "Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І. Початок славного служіння".

Над проектом працювали: Ірма Вітовська-Ванца, Анастасія Блажчук, Андрієй Єрмоленко, Олександр Ірванець, Федір Баландін, Федір Стригун, Остап Ступка, Олексій Березюк, Євген Нищук, Тарас Компаніченко, Іван Небесний, Іван Рябчієй, Олег Грищенко, Станіслав Кушпітовський, Костянтин Скритуцький, Дмитро Чистяк, Роман Швед та інші. 

21 червня, 20.00 (початок офіційної частини - 19.30)

Місце: Київ, Михайлівська площа,  1 (внутрішнє подвір’я МЗС).

Вхід вліьний.

Орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години. Кількість посадкових місць обмежена, але є можливість переглядати виставу стоячи. 

Читайте також:

Не тільки Анна! Чому Україна мусить поставити питання про всю старокиївську спадщину

У Києві відкрили пам'ятник королеві Франції Анні Ярославні. ФОТО, ВІДЕО

 "Анна Київська" та "Ярослав Мудрий" на вулицях Києва

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.