ЮНЕСКО визнало твори Джорджа Орвелла світовим культурним надбанням

ЮНЕСКО включило особистий архів англійського письменника Джорджа Орвелла в список документальної спадщини "Пам'ять світу".

Як повідомляє УІНАН із посиланням на The Guardian, особистий архів включає щоденники письменника, його журналістські та письменницькі записи.

У цих записах, у тому числі, вперше з'явилася відома фраза з антиутопії "1984": "Війна — це мир, свобода — це рабство, незнання — це сила".

ЮНЕСКО визнало, що роботи Орвелла вплинули на розвиток людини і зараз також мають значний вплив на читачів.

Син Орвелла річард Блер сказав, що пишається не тільки цим досягненням, а й також тими людьми, які доклали великих зусиль для визнання спадщини Орвелла.  

Архів Джорджа Орвелла зберігається в Університетському коледжі Лондона з 1960 року. Сам письменник зберігав дуже мало особистих документів, а рукописів  ще менше. Відповідно, його архів займає лише три погінні метри у сховищі.

ДОВІДКА:

Джордж Орвелл (19031950) британський журналіст і письменник. Справжнє ім'я Ерік Артур Блер. Найбільше прославився своїми антиутопіями "Колгосп тварин" і "1984", в яких зобразив комуністичний тоталітарний режим.

Читайте також:

Роман Орвелла "1984" ввійшов у десятку найпродаваніших книг 2015 року в Росії

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»