АНОНС: У Києві презентують видання про репресії проти німців під час Великого терору

23 жовтня в Києві відбудеться дві презентації збірника документів "Великий терор" в Україні. Німецька операція 1937-38 рр."

Про це "Історчиній правді" повідомлили в Галузевому державному архіві СБУ, під патронатом якого вийшло видання.

Збірник висвітлює проведення радянською владою на території України насильницької операції, спрямованої на знищення німецького населення. 

 

Книга містить 258 документів, що відображають підготовку, особливості проведення та наслідки "німецької операції" в Україні та вступні науково та історіографічну статті.

Як й аналогічні національні операції, які проводились у часи "Великого терору", німецька операція була завуальована як контррозвідувальна, і проводилась відповідно до чітких наказів, які надходили з Москви.

Видання підготовлено спільно Галузевим державним архівом СБУ, Інститутом культури та історії німців Північно-Східної Європи при університеті м. Гамбурга (Федеративна Республіка Німеччина) та з залученням фахівців Інституту історії НАН України.

23 жовтня, вівторок

15.00, в академічному форматі

Місце: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60, ауд 349).

18.30, як публічна подія

Місце: Київський коледж зв’язку (вул. Леонтовича, 11).

Вхід вільний.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.