З-під найвищої статуї світу виганяють крокодилів

Індійська влада забирає 300 крокодилів із водосховища поруч із найвищою статуєю у світі, щоб туди могли сідати гідролітаки з туристами.

Триметрових рептилій заганяють у металеві клітки та відвозять в інше місце, повідомляє Бі-Бі-Сі.

182-метрову статую на честь державного й політичного діяча Індійського національного конгресу Сардара Пателя відкрили в штаті Гуджарат у жовтні 2018 року. Статуя швидко стала популярним місцем для відвічувачів.

 Статуя удвічі більша за статую Свободу у Нью-Йорку. Фото: AFP

Але залізничне сполучення між місцевістю, де встановлений пам’ятник, та іншими містами відсутнє, тож туристи добираються автобусами.

За словами місцевого урядовця лісової охорони Анурадхи Саху, розпорядження про переміщення крокодилів видав уряд штату "з міркувань безпеки через зростання потоку туристів".

Таке рішення викликало критику з боку захисників природи. Директор Громадського центру науки Джитендра Гавалі називає рішення уряду приьрати крокодилів порушенням законодавства про захист дикої природи.

"Уряд порушує їхній ареал та піддає їхні життя ризику", — говорить д-р Гавалі.

Нагадаємо, "Статую єдності" в образі "архітектора незалежної Індії" Валлабхаї "Сардара" Пателя (1875—1950) відкрили 31 жовтня 2018 року неподалік м. Навагам у штаті Гуджарат. На реалізацію проекту владі та архітекторам знадобилося близько п'яти років. Вартість статуї склала $ 430 млн.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.