З-під найвищої статуї світу виганяють крокодилів

Індійська влада забирає 300 крокодилів із водосховища поруч із найвищою статуєю у світі, щоб туди могли сідати гідролітаки з туристами.

Триметрових рептилій заганяють у металеві клітки та відвозять в інше місце, повідомляє Бі-Бі-Сі.

182-метрову статую на честь державного й політичного діяча Індійського національного конгресу Сардара Пателя відкрили в штаті Гуджарат у жовтні 2018 року. Статуя швидко стала популярним місцем для відвічувачів.

 Статуя удвічі більша за статую Свободу у Нью-Йорку. Фото: AFP

Але залізничне сполучення між місцевістю, де встановлений пам’ятник, та іншими містами відсутнє, тож туристи добираються автобусами.

За словами місцевого урядовця лісової охорони Анурадхи Саху, розпорядження про переміщення крокодилів видав уряд штату "з міркувань безпеки через зростання потоку туристів".

Таке рішення викликало критику з боку захисників природи. Директор Громадського центру науки Джитендра Гавалі називає рішення уряду приьрати крокодилів порушенням законодавства про захист дикої природи.

"Уряд порушує їхній ареал та піддає їхні життя ризику", — говорить д-р Гавалі.

Нагадаємо, "Статую єдності" в образі "архітектора незалежної Індії" Валлабхаї "Сардара" Пателя (1875—1950) відкрили 31 жовтня 2018 року неподалік м. Навагам у штаті Гуджарат. На реалізацію проекту владі та архітекторам знадобилося близько п'яти років. Вартість статуї склала $ 430 млн.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.