Директора Чернівецького облархіву засудили на 5 років

5 років позбавлення волі 29 січня призначив суд колишньому керівнику Державного архіву Чернівецької області.

До кримінальної відповідальності архівіста притягнули за хабар, повідомляє ZIK із посиланням на прес-службу Управління СБУ в Чернівецькій області.

Хабарника затримали в серпні 2017 року в робочому кабінеті під час отримання майже 1300 євро від місцевого мешканця. Як свідчать матеріали кримінальної справи, посадовець систематично стягав плату за видачу громадянам архівних довідок про їх народження на території області. 

Момент затримання хабарника. Фото: acc.cv.ua

Суд визнав посадовця винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу ("Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище").

Але, як з'ясували журналісти інформагенції АСС засуджений екс-архівіст не потрапиь за ґрати.

"Суд вирішив на підставі ч.2 ст.84 КК України (через важку хворобу) звільнити чоловіка від від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі строком на п'ять років", - йдеться у судовому рішенні, опулікованому в Єдиному державного реєстру судових рішень.

"В СССР инвалидов нет!..". Як люди з інвалідністю відстоювали свої права в СРСР

Сприйняття інвалідності було різним в кожний історичний період. Радянська парадигма визначала інвалідність як патологію або дефект, який необхідно було виправити. У період правління Леоніда Брежнєва характерним було створення мережі спеціалізованих закладів – будинків-інтернатів та функціонування лікарняно-трудових експертних комісій. Ці структури як раз-таки й мали повернути людину з інвалідністю до «нормального» життя через відновлення спроможності до праці.

Карабах 1988 – 2020: як не заплутатися у районах та назвах населених пунктів

Осіння війна 2020 року привернула увагу всього світу до Нагірного Карабаху. Вірмено-азербайджанський конфлікт там триває вже три десятиліття.Однак остання ескалація кардинально змінила контури лінії зіткнення, призвела до істотних політичних наслідків. Ми мали нагоду спостерігати азербайджанський наступ у режимі реального часу. Протягом короткого часу оглядачі опанували назви населених пунктів та районів, ознайомилися із ландшафтом і транспортною інфраструктурою регіону.

Шанс на виживання: Київ у роки Голодомору

У роки Голодомору-геноциду абсолютна більшість українців проживала в сільській місцевості. Комуністичний тоталітарний режим, створюючи умови несумісні з життям, спрямував свій удар насамперед проти українських селян. Репресивна машина одним із механізмів злочину геноциду обрала вилучення всього продовольства, що призвело до масової смертності від голоду.

Чехословаччина – народження демократії на уламках імперії

У купе потягу, котрий покидав Австро-Угорщину і прямував до Італії, сидів поважний чоловік з доглянутими сивими вусами та капелюхом на голові. Професор філософії, депутат парламенту імперії Габсбургів Томаш Ґаріґ Масарик. Разом з ним в потязі їхала його дочка Ольга. Масарик багато років маневрував між різними політичними течіями, проте в 1914 році, з початком Великої війни, професор прийняв рішення – він зробить все від нього залежне, щоб виникла нова держава – незалежна Чехословаччина. Зараз він прямував в Італію з метою організувати рух опору за кордоном. В разі провалу його задуму, йому і його родині, загрожувала в’язниця. Масарик розумів – або він здобуде державу для свого народу, або вже не зможе повернутися в Прагу.