ГПУ ЗАВЕРШИЛА СЛІДСТВО У СПРАВІ РОЗСТРІЛУ НЕБЕСНОЇ СОТНІ - ЛУЦЕНКО

Генеральна прокуратура України завершила досудове слідство у справі розстрілів протестувальників на Майдані в лютому 2014 року й готова передати справу до суду. Обвинуваченим загрожує довічне позбавлення волі.

Про це в ефірі телеканалу "Прямий" у ток-шоу "Ехо України" заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Ми завершили досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані. Ми маємо всі докази для передачі в суд, у тому числі, наукову незалежну експертизу про те, що команди Януковича, голови СБУ Якименка, керівника МВС Захарченка та їхніх підлеглих привели до розстрілу мирних людей на Майдані", - розповів Луценко.

Генпрокурор зазначив, що стаття, за якою звинувачують колишнє керівництво держави, передбачає довічне ув'язнення.

"Крім тих 150 діячів силових структур, які зараз знаходять на лаві підсудних за насилля на Майдані, заочно добавляться ще півтора десятка на чолі з Януковичем та керівниками силових структур, винних у відданні злочинного наказу," - пояснив Луценко.

Поступ у розслідуваннях справ Майдану відборажений в інфографіці від Генеральної прокуратури України:

 
 
 
 
 

Нагадаємо, 24 січня 2019 року екс-президента України Віктора Януковича, який утік до Росії внаслідок протестів Революції гідності 2013-2014 років, заочно засудили на 13 років ув'язнення за звинуваченням у державній зраді. 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.