ГПУ ЗАВЕРШИЛА СЛІДСТВО У СПРАВІ РОЗСТРІЛУ НЕБЕСНОЇ СОТНІ - ЛУЦЕНКО

Генеральна прокуратура України завершила досудове слідство у справі розстрілів протестувальників на Майдані в лютому 2014 року й готова передати справу до суду. Обвинуваченим загрожує довічне позбавлення волі.

Про це в ефірі телеканалу "Прямий" у ток-шоу "Ехо України" заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Ми завершили досудове слідство щодо винних у розстрілах на Майдані. Ми маємо всі докази для передачі в суд, у тому числі, наукову незалежну експертизу про те, що команди Януковича, голови СБУ Якименка, керівника МВС Захарченка та їхніх підлеглих привели до розстрілу мирних людей на Майдані", - розповів Луценко.

Генпрокурор зазначив, що стаття, за якою звинувачують колишнє керівництво держави, передбачає довічне ув'язнення.

"Крім тих 150 діячів силових структур, які зараз знаходять на лаві підсудних за насилля на Майдані, заочно добавляться ще півтора десятка на чолі з Януковичем та керівниками силових структур, винних у відданні злочинного наказу," - пояснив Луценко.

Поступ у розслідуваннях справ Майдану відборажений в інфографіці від Генеральної прокуратури України:

 
 
 
 
 

Нагадаємо, 24 січня 2019 року екс-президента України Віктора Януковича, який утік до Росії внаслідок протестів Революції гідності 2013-2014 років, заочно засудили на 13 років ув'язнення за звинуваченням у державній зраді. 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.