Археологи знайшли британське пиво, якому 2 тис. років

У Великій Британії під час ремонту дороги знайшли залишки пива, звареного дві тисячі років тому. Спочатку археологи думали, що це хліб.

Про це пише Бабель із посиланням на the Guardian.

археоботаніст Лара Гонсалес Карретеро під час дослідження знахідки

Фото: Mola Headland / PA

За даними науковців, воно було зварене приблизно в 400 році до Р.Х. Залишки виявили на фрагментах обгорілих елементів стародавнього пристосування для пивоваріння, яке розкопали під час ремонту дороги А14.

Паралельно з дорожніми роботами команда з 250 археологів на чолі з експертами з Mola Headland Infrastructure, установи, до якої також належить Лондонський музей археології, досліджувала 33 об'єкти на 360 гектарах.

Лара Гонсалес Карретеро, археоботаніст із Моли, розповіла, що залишки пива були знайдені разом із залишками хліба та каші.

"Вони виглядають дуже схоже під звичайним мікроскопом, але я змогла провести деякий аналіз за допомогою скануючого електронного мікроскопа [SEM], і є відмінності у внутрішніх частинах фрагментів, пов'язаних із бродінням, що відрізняє їх від хліба і каші", — зазначила вона.

"Це досить унікально. Походження пива дуже давнє, але досі у Великій Британії не було фізичних доказів цього".

Вона сказала, що всі фрагменти містили ячмінь, воду та овес. Дорожній проект уже приніс цілу скарбницю археологічних знахідок, включаючи цілі середньовічні англосаксонські села, 342 поховання, десятки римських брошок, кістяну флейту та останки шерстистого мамонта, вік якого може перевищувати 130 тисяч років.

Також були виявлені: римський склад постачання, рідкісні римські монети третього століття, багато прикрашений гребінь VIII ст. з оленячих рогів і 40 гончарних печей.

Читайте також:

Археологи навчилися визначати стать кремованих людей

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.