На Дніпропетровщині перейменували площу на честь королеви Єлизавети ІІ

На честь королеви депутати Єлизаветівки одноголосно перейменували площу перед сільрадою. У сільраді вже готуються запросити на вшанування МЗС та Букінгемський палац.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Відтепер площа Єлизавети ІІ

Фото: ТСН

 

Крамниця, зупинка і сільрада – ось тут у центрі Єлизаветівки тепер буде головна родзинка села. Площа із "центральної" перетворилася на королівську. Ось тільки назву у депутатському рішенні довелося переписувати, бо спершу наплутали з титулом, зізнається сільський голова.

На площі Єлизавети ІІ формально – жодної будівлі. Проте є клумби, дитячий майданчик і навіть парк. І не простий! Окрім дубів, лип та абрикосів там висадили навіть фініки.

Вшанування королеви селян неабияк приголомшило.  

"Мені просто не віриться. Я не кажу, що жінка погана. Але в нас що, своїх нема?", – каже бабуся.

"Звичайно ж проти! Мені не подобаються американки ці всі", – каже інша жінка.

Та депутати переконують, нову назву площі дали не за ясні очі королеви. Депутат сільради Віктор Мисний каже – назвали площу на честь королеви через тверду позицію Великої Британії щодо відстоювання територіальної цілісності України та допомозі на міжнародній арені.

Цей депутат сільради який і запропонував перейменування. Каже: захопився міжнародною політикою після доповідей сільського голови. Той на запрошення британців нещодавно відвідав Об'єднане королівство.

"Якщо нас раптом змусять декомунізувати назву Єлизаветівка, я думаю, що цифру "2" ми домалюємо дуже просто", – каже сільський голова Єлизаветівки Максим Голосний.

Суперечок щодо перейменування не було. Жоден з чотирнадцяти обранців проти королеви не виступив.

На площі Єлизавети ІІ збираються встановити пам'ятний знак на честь королеви. Як він виглядатиме, у селі ще не придумали. Але вже знають, що без спеціального дозволу зображення членів королівської родини заборонено, тож щодо дизайну радитимуться з дипломатами.

У сільраді вже готуються запросити на вшанування МЗС та Букінгемський палац. Натомість у британському посольстві ТСН повідомили: від коментарів поки утримаються.

Читайте також:

Королева Єлизавета II зробила свій перший пост в Інстаграм

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.