Понад 2300 нових фото з місця теракту 11 вересня 2001 року опублікували в США. ФОТО

Архівісти оприлюднили близько 2,5 тис. фотографій, знятих майже відразу після теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, США.

Як повідомляє «TheБабель» із посиланням на BBC, архівісти купили на розпродажі CD, на яких були знімки з так званого Граунд Зіро — ділянки, де раніше стояв зруйнований у 2001 році Всесвітній торговий центр.

 
Flickr / Jason Scott

Диски були в поганому стані, але архівістам все ж вдалося відновити дані. Зберегти вдалося 2 389 фотографій.

Скоріше за все, фотографії наслідків катастрофи зробили будівельники, які допомагали прибирати завали будівель.

 
Flickr / Jason Scott
 
FLICKR / JASON SCOTT

На фото можна побачити як сам Граунд Зіро, так і техніку, яка прибирала на міці трагедії. Також є фото згори, на яких можна побачити масштаб катастрофи.

«Ніхто не звертав уваги на ці фото. Дуже ймовірно, що вони так і лежали б, якби ми не пішли [на розпродаж]», — сказав Джонатан Берджесс, чий колега Джейсон Скотт знайшов на розпродажі диски зі знімками.

 

Flickr / Jason Scott

Чоловікам не вдалося знайти автора фото чи когось із його родичів.

 
Flickr / Jason Scott
 
FLICKR / JASON SCOTT

11 вересня 2001 терористи «Аль-Каїди» захопили рейс авіакомпанії American Airlines і влаштували зіткнення з Північною вежею. Через сімнадцять хвилин друга група терористів врізалася на такому ж викраденому літаку рейсу в Південну вежу. Внаслідок нападу загинуло близько 3 тис. людей. Головним організатором теракту був лідер «Аль-Каїди» Усама бен Ладен.

Як повідомлялося, портал державних архівів Польщі виклав скани 37 мільйонів документів.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.