Дослідники показали знахідки зі столиці скіфів. ВІДЕО

Археологи показали знахідки після розкопок у Більському городищі на Полтавщині.

Там, ймовірно, була розташована столиця скіфів Гелон, повідомляє Газета.UA із посиланням на канал "Центральний".

Скрін відео знахідок
Скрін відео знахідок

Дослідники натрапили на рідкісні давньоримські фібули – застібки для плащів.

"Цікаво, що ці фібули можуть чітко датувати саме поселення – друга половина ІІ століття після Р.Х.. Це кінець Мармоканських війн, і воїни після них починають розходитися і приносять такі фібули воїнського типу.

Ними римські легіонери застібали плащі. Це досить рідкісні знахідки на полтавських просторах", - розповів керівник археологічної експедиції Полтавського Національного педагогічного університету імені Володимира Короленка Роман Луговий.

Традицію користуватися фібулами принесли на нашу територію римські легіонери.

Інший знайдений артефакт ще доведеться ідентифікувати. Він схожий чи на бронзову прикрасу, чи на уламок люстерка.

Експедиції вдалося знайти деякі фрагменти кераміки, леза металевої сокири, свинцевої кулі та дві шведські монети, що відносяться до часів козаччини.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.