Спецпроект

Ізраїльтяни знімають фільм про Голодомор

Актор, режисер та продюсер з Ізраїлю Дім Амор розпочав роботу над фільмом, присвяченим подіям Голодомору 1932-1933 років в Україні

Про це повідомляє портал Ukrainian Jewish Encounter.

Стрічка матиме назву "Голод". У центрі сюжету – історія матері з шістьма дітьми, які зіткнулися з жахами Голодомору. Прем'єру заплановано на 2020 рік.

 
Режисер фільму Дім Амор
dim amor, facebook

Мовою фільму буде іврит, а для перекладу на інші мови будуть зроблені субтитри. Сценарій також був написаний на івриті. Шестеро головних акторів  – громадяни Ізраїлю, деякі з них народилися в Україні. 

Зимові зйомки пройдуть в грудні 2019 року в селі Духанівка Конотопського району Сумської області – там знайдені автентичні будиночки з солом'яними дахами. Партнерська українська компанія надасть реквізит і машини 1930-х років, а також місцевих артистів для масовки.

Сумська область – рідний регіон для творця стрічки. Справжнє ім'я режисера Дмитро, а Дім Амор - творчий псевдонім. Він народився у Конотопі, а до Ізраїлю переїхав у 17-річному віці. Після служби в ізраїльській армії молодий хлопець став актором. Фільм є проектом "Академії сценічних мистецтв" – приватної школи Діма Амора з навчання акторської майстерності. 

Як зазначає видання, відразу після оголошення про початок зйомок фільму про Голодомор ізраїльський режисер отримав повідомлення від театральних інститутів Москви і Петербурга про повне припинення співпраці з його "Академією сценічних мистецтв". 

Дім Амор сподівається, що "Голод" побачать не тільки в кінотеатрах Ізраїлю і на фестивалях.

"Я дуже хочу, щоб фільм був показаний в Кнесеті. Сподіваюся, наш фільм зможе вплинути на позицію парламентаріїв Ізраїлю в питанні визнання Голодомору геноцидом", – підкреслив режисер.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.