У Франції знайшли шедевр епохи Відродження. Висів над плитою в квартирі

У квартирі однієї француженки знайшлася картина ранньої епохи Відродження, яку написав флорентійський живописець Чімабуе. Її назва - "Увінчування терновим вінцем". Вона висіла у жінки на кухні над плитою. Вартість картини становить від 4 до 6 млн євро.

Про це пише ТСН із посиланням на Daily Mail.

 
ФОТО: Associated Press

За даними експертів, які працювали із картиною, шедевром володіла жінка, що живе в місті Компьень на півночі Франції. Картина роками висіла в її будинку просто над плитою для приготування їжі. Власниця вважала, що це старовинна ікона, тож вирішила принести її на оцінку місцевим аукціоністам.

Мистецтвознавець Ерік Туркін заявив, що ціна складає від чотирьох до шести млн євро. "Увінчування терновим вінцем" представлять 27 жовтня в Аукціонному будинку в місті Санліс на півночі Франції.

Знайдена картина є фрагментом поліптиха, який датовано 1280 роком. Ймовірно, вона є частиною серії картин Чімабуе, яка відображає Страсті Христові і Розп'яття Христа. Справжнє ім'я творця Чімабуе – Ченні ді Пепо. Він жив у XIII – початку XIV століть.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.