У Японії вщент згорів замок, внесений до списку ЮНЕСКО. ВІДЕО

Замок Сюрідзьо в японській префектурі Окінава згорів після 11-годинної пожежі, що сталася 31 жовтня.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на японські ЗМІ.

 
kyodonews

Замок був збудований в XIV столітті та внесений у список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Пожежа почалася в залі головного корпусу замку в ніч на четвер за місцевим часом. Під час загоряння в замку не було людей, ніхто не постраждав. Причини пожежі з'ясовуються.

Вогонь поширився на площі понад 6 тисяч квадратних метрів і повністю знищив сім будівель, включаючи головний будинок комплексу.

 
kyodonews

Як повідомляє місцева поліція, перед пожежею в замку проходив фестиваль культури держави Рюкю, та 30 жовтня персонал активно готувався до одного з святкових заходів.

Генеральний секретар японського уряду Йосіхіде Суга в четвер повідомив, що влада докладе всіх зусиль для відновлення замку.

Замок Сюрідзьо був побудований в XIV - XV століттях і вважається одним з головних символів стародавньої культури Окінави. Комплекс служив монаршої резиденцією за часів існування держави Рюкю.

У 1945 році під час Битви за Окінаву в підвалі замку розташовувався штаб Імператорської армії Японії. 25-27 травня замок обстрілювала артилерія американського лінкора "Міссісіпі", після чого там сталася пожежа.

 
kyodonews

Замок Сюрідзі довгий час стояв в руїнах. Реставрація середньовічного пам'ятника почалася тільки в 1980-і роки, а для відвідувачів він був відкритий в 1992 році.

У 2000 році замок Сюрідзьо був визнаний частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО разом з іншими пам'ятками древнього царства на островах Рюкю в префектурі Окінава.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.