Спецпроект

Книгу про Гарета Джонса видадуть українською

Готується випуск книги американського науковця та журналіста Рея Гамаш, присвяченої життю журналіста Гарета Джонса

Про це повідомляє Holodomor Research and Education Centre.

 

В оригіналі праця має назву "Гарет Джонс. Свідок Голодомору" (Gareth Jones: Eyewitness to the Holodomor) та побачила світ у 2013 році у видавництві Welsh Academic Press.

Вихід перекладу книги українською мовою запланований на весну 2020 року.

Видання готується в рамках науково-видавничої програми HREC in Ukraine за підтримки Фундації родини Темертеїв та Посольства США в Україні.

 

Нагадаємо, праця польського репортера Мірослава Влєклого, також присячена біографії Гарета Джонса, вийде у жовтні 2019 року.

Фільм Агнєшки Голланд, що розповідає про життя журналіста, йтиме в українському прокаті з листопада під назвою "Ціна правди". Стрічка вже отримала престижну польську кінопремію "Золоті леви".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.