У США випустили фейковий ролик з промовою Ніксона після загибелі Армстронга на Місяці

На Міжнародному кінофестивалі в Амстердамі була представлена інсталяція «У разі приземлення на Місяць». У ній колишній президент США Річард Ніксон, який помер в 1994 році, виголошує промову після провалу місії «Аполлон-11» в 1969-му.

Про це повідомляє birdinflight.com із посиланням на Vice.

 

Під час польоту астронавти Ніл Армстронг, Майкл Коллінз і Едвін Олдрін кілька разів ледь не загинули.

Незадовго до польоту Ніксон попросив журналіста і свого спічрайтера Вільяма Сафіра написати урочисту промову на випадок загибелі екіпажу під час висадки на Місяць. Текст називався "В разі катастрофи на Місяці". Оскільки місія була успішною, альтернативну промову ніколи не була прочитано.

"За волею долі люди, які вирушили на Місяць, щоб досліджувати світ, залишаться там, щоб спочивати з миром. [...] Кожна людина, яка буде дивитися на Місяць з настанням ночі, буде знати, що в цьому далекому світі є куточок, який назавжди залишиться частиною людства", - каже Ніксон у фейковому відео.

Над проектом працювали співробітники Центру доповненої реальності Массачусетського технологічного інституту. Спершу їм довелося візуалізувати мову Ніксона, а потім відтворити його голос. Для цього команда співпрацювала з українським стартапом Respeecher, який за допомогою нейромереж відтворює голос будь-якої людини.

"Висадка на Місяць - одна з найбільш пам'ятних історичних подій [...], так що всім буде цікава його альтернативна версія", - вважає одна з творців інсталяції Франческа Панетта.

Українська культура у листівках і платівках діаспори

Українська листівка як засіб комунікації в українській повоєнній діаспорі представляє не тільки унікальне мистецьке явище, а як на мене, і мовну, лінгвістичну цінність. У час повоєнного тоталітаризму поштівки та музичні диски з українською музикою перетворилися на засіб підтримки рідних та близьких, як на поселеннях так і в Україні.

Останні форпости “русского міра” на Одещині

Останнім часом Україна завдяки наполегливій праці істориків, публіцистів, журналістів і блогерів розбірливіше дивиться на власну минувшину. Тепер без особливих зусиль середньостатистичний школяр “на пальцях” може пояснити, що Чорне море не копали древні “укри”, українську мову не вигадували в “австро-угорському генштабі”, Ленін не те, щоби не “зробив Україну”, а й узагалі тут ніколи не бував. І, найголовніше, як виявилося, не сучасні українські можновладці “переписують історію”. Її переписали радянські історики-фантасти, а нині їхню справу продовжують російські неоімперські пропагандисти.

Харківські адреси Миколи Міхновського

Де мешкав і працював Микола Міхновський у Харкові? Це важливе питання для належного вшанування пам’яті основоположника української незалежності (самостійності) досі належним чином не досліджене. В Харкові, зокрема, дотепер немає йому пам’ятника.

Молоде життя Євгена Побігущого-Рена

Незважаючи на польську займанщину, українське життя в Коломиї, зглядно у молоді, дуже активне і рухливе. Діють у місті два українські покоління – батьки молодих людей, і вони самі – нове покоління українських патріотів. Оці "молоді" страждають від програної боротьби батьків, їхнього сидіння і квиління про те, що треба змиритися з фактичним станом. Натомість молоді час від часу все голосніше ставлять своїм завданням визволення рідної землі від окупантів і загарбників, особливо ті, що вже воювали за Україну