У США випустили фейковий ролик з промовою Ніксона після загибелі Армстронга на Місяці

На Міжнародному кінофестивалі в Амстердамі була представлена інсталяція «У разі приземлення на Місяць». У ній колишній президент США Річард Ніксон, який помер в 1994 році, виголошує промову після провалу місії «Аполлон-11» в 1969-му.

Про це повідомляє birdinflight.com із посиланням на Vice.

 

Під час польоту астронавти Ніл Армстронг, Майкл Коллінз і Едвін Олдрін кілька разів ледь не загинули.

Незадовго до польоту Ніксон попросив журналіста і свого спічрайтера Вільяма Сафіра написати урочисту промову на випадок загибелі екіпажу під час висадки на Місяць. Текст називався "В разі катастрофи на Місяці". Оскільки місія була успішною, альтернативну промову ніколи не була прочитано.

"За волею долі люди, які вирушили на Місяць, щоб досліджувати світ, залишаться там, щоб спочивати з миром. [...] Кожна людина, яка буде дивитися на Місяць з настанням ночі, буде знати, що в цьому далекому світі є куточок, який назавжди залишиться частиною людства", - каже Ніксон у фейковому відео.

Над проектом працювали співробітники Центру доповненої реальності Массачусетського технологічного інституту. Спершу їм довелося візуалізувати мову Ніксона, а потім відтворити його голос. Для цього команда співпрацювала з українським стартапом Respeecher, який за допомогою нейромереж відтворює голос будь-якої людини.

"Висадка на Місяць - одна з найбільш пам'ятних історичних подій [...], так що всім буде цікава його альтернативна версія", - вважає одна з творців інсталяції Франческа Панетта.

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.