На Київщині ветеран демонтував та вивіз на звалище пам'ятник героям АТО

Пам'ятник загиблим воїнам АТО у Ворзелі зніс ветеран війни на Донеччині, оскільки він заважав йому почати будівництво на виділеній державою ділянці землі.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Київській області, інформує Цензор.НЕТ.

 

Зазначається, що пам'ятник кілька років тому встановили учасники війни на Донбасі на знак поваги полеглим побратимам. Пізніше землю, на якій він стояв, розподілили між учасниками АТО.

Територія зі скульптурою дісталася під будівництво військового, який також був у АТО. Скульптура заважала йому почати будівництво. Тому він самовільно її демонтував і викинув.

Проти чоловіка порушили кримінальну справу за статтею про самоправство. Зараз експерти встановлюють цінність і значення пам'ятника.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.