У Німеччині виявили викрадені 40 років тому картини Брейгеля-старшого та ван Дейка

У Німеччині знайшли вкрадені 40 років тому картини Ганса Гольбейна — старшого, Яна Брейгеля — старшого, Франса Хальса, Яна Лівенса та Антоніса ван Дейка.

Про це повідомляє The Бабель із посиланням на Spiegel Online.

Музей у замку Фріденштайн, місто Гота (Німеччина)
Музей у замку Фріденштайн, місто Гота (Німеччина)
Фото: Wikipedia / Peter Schmelzle

Як пише видання, у 1979 році невідомі вкрали з музею в замку Фріденштайн у місті Гота пʼять картин старих майстрів.

Обербургомістр міста Гота багато місяців вів секретні переговори з адвокатом з південної Німеччини, який займається "легалізацією" вкрадених предметів мистецтва. Адвокат повідомляв бургомістру, що представляє "спадкоємців", і за пʼять полотен зажадав €5,25 млн.

Тепер проти адвоката та його постачальника, лікаря зі Східної Фрізії, регіону на північному заході Німеччини, порушено кримінальну справу за підозрою у вимаганні та скупці краденого.

Розслідуванням займається кримінальна поліція Німеччини. Напередодні поліція вже провела обшуки в квартирах та офісах трьох підозрюваних і свідків, були виявлені докази, які тепер належить перевірити.

Зараз картини в лабораторії Фонду державних музеїв Берліна, там їх перевіряють на автентичність.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.