У Британії на території школи розкопали цвинтар заможних людей. ФОТО

Археологи розкопали давньоримське кладовище на місці будівництва нової школи у містечку Сомертон, Велика Британія. Останки 50 людей датують між 43–410 роками після Р.Х.

Предмети у похованнях засвідчують велике багатство та статус небіжчиків, повідомляє Газета.UA із посиланням на The History Blog.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Прямокутні могили викладали камінням та накривали кам'яними плитами. Це було дороговартісним та рідкісним типом поховання у римській Британії.

Поруч із скелетами знайшли кераміку, ювелірні вироби, артефакти з кісток, ймовірно, руків'я кинджалів. В середині одного з горщиків знайшли курячу кістку – залишки поховального ритуалу.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Маленькі цвяхи, що залишились біля ніг, свідчили про наявність взуття. Положення голови однієї жінки вказувало, що під її голову підкладали подушку.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Дослідники переконані, що всі люди жили та працювали на сусідній римській віллі. Археологи нещодавно знайшли її надвірну прибудову.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.