Українці Британії закликали прибрати тризуб з антитерористичного посібника

Союз українців у Великій Британії (СУБ) закликав прибрати український тризуб з посібника з протидії екстремізму для британських медпрацівників та вчителів.

По це йдеться у зверненні СУБ до британських правоохоронних органів, розміщенному на сайті Союзу українців у Великій Британії, повідомляє Укрінформ.

 

"Ми повністю підтримуємо вимоги, які Вам вже висловило Посольство України, та закликаємо Вас негайно переглянути та прибрати тисячолітній український сивол – тризуб – з екстремістського/терористичного переліку", - йдеться у зверненні, надісланому на ім'я старшого національного координатора з питань протидії тероризму в Центральному офісі NPCC Діна Гейдона.

У Союзі українців у Великій Британії нагадали, що тризуб вже понад 70 років присутній на логотипі СУБ. "Чи маємо ми тепер його видалити через те, що поліцію та її тісних партнерів, включаючи школи, навчають розцінювати цей символ як кримінальний чи терористичний?", - йдеться у зверненні.

У СУБ вважають, що розміщення українського тризуба в переліку символів екстремістських угруповань є "надзвичайно обурливим випадом за расовою приналежністю проти усіх українців, включаючи багатьох народжених в Британії українців, які живуть в країні і багато хто з яких є членами організації".

"Ми вимагаємо, щоб тризуб був вилучений з переліку, та принесення Вами щирих вибачень усім особам українського походження, які живуть і працюють у Великій Британії, за судження, що український Державний Герб є символом екстремізму/тероризму", - йдеться у зверненні.

Зазначається, що копії звернення направлено до Міністерства внутрішніх справ Великої Британії, Послу України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, а також голові Всепартійної парламентської групи з питань України.

 

Чи здійснювала ОУН замах на Йозефа Геббельса?

У 2006 році в Україні вийшов доволі непогано зроблений десятисерійний документальний серіал Ігоря Кобріна «Собор на крові» про історію українського націоналістичного руху 1920-1940-х років. З нього можна отримати чимало цікавої інформації. Але навряд чи щось може зрівнятися за цікавістю з сенсаційною знахідкою творців серіалу: у червні 1934 році, здійснюючи вдалий атентат на міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького, Організація українських націоналістів насправді мала на меті вбити... Йозефа Геббельса, який саме перебував 13-15 червня у Польщі з візитом!

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії. Постріли в школі стали кульмінацією історії, котра тягнулась декілька місяців і стала приводом для масового терору комуністичної партії проти місцевого населення.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка

"У Москві все ретельніше готуються до війни": листи до шведської королеви Христини

Одним з найцікавіших періодів в історії України є, безумовно, 1649-1659 роки. Період Визвольної революції і війн з Річчю Посполитою та Московським царством. Діяльність гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Виговського. Основні матеріали з історії цієї Доби зберігаються за кордоном, тому що Чигирин, Батурин і Глухів - козацькі столиці палали у вогні. Було б логічним шукати важливі документи у польських архівах.
Але там їх знайти неможливо, тому що шведська армія вивезла майже весь архів, давні видання і колекції до Швеції під час польсько-шведської війни у 1650-х роках - так званого "Потопу". Навіть оригінальні документи короля Владислава ІV досі зберігаються у Швеції