Фермер, який розорав пам'ятки археології вартістю два мільярди, відшкодував 300 тисяч

Фермер з Чернігівщини, який самовільно зайняв близько 46 га земель з археологічними пам'ятниками вартістю понад 2 млрд грн, відшкодував близько 300 тис. грн збитків, заподіяних територіальній громаді.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила прессекретар прокуратури Чернігівської області Тетяна Похилько.

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

"За вироком суду місцевий мешканець заплатив штраф за самовільне зайняття особливо цінних земель і відшкодував на користь територіальної громади нараховані Держгеокадастром збитки в розмірі майже 300 тис. грн", - сказала Похилько.

За її словами, в суді обвинувачений свою провину визнав. Збитки оплатив коштами, одержаними від реалізації вирощеного врожаю. На особливо цінних землях у 2019 році його працівники вирощували кукурудзу й озиму пшеницю.


Нагадуємо, що агровиробник розорав землі, що лежать у межах пам'яток археології місцевого значення – поселень Курганка, Вигори, Зайці-1 і Зайці-2 в Чернігівському районі. Їх оцінна вартість перевищує 2 млрд грн.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.