У Львові відкрили мурал, присвячений Борису Возницькому. ФОТО

З нагоди Міжнародного дня музеїв у Львові відкрили мурал із зображенням патріарха музейної справи сучасної України Бориса Возницького. Це перший зі 6 творів мистецтва, які мають з’явитись на багатоповерхівках міста.

Про це інформує Гал-Інфо із посиланням на прес-службу ЛМР.

 
ФОТО: Роман Балук, ЛМР

Мурал відкрили на стіні будинку № 2 на вул. С. Петлюри. Він присвячений Борису Григоровичу Возницькому — українському мистецтвознавцю, директору Львівської галереї мистецтв, академіку Української академії мистецтв, Герою України (2005), лауреату Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслуженому працівнику культури України та Польщі, президенту Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктору honoris causa.

Відкриття муралу символічно провели в Міжнародний день музеїв, оскільки Борис Возницький по праву вважається патріархом музейної справи сучасної України.

 
ФОТО: Роман Балук, ЛМР

"Сьогодні — Міжнародний день музеїв, а цей мурал присвячений Борису Григоровичу Возницькому — нашому патріарху музейництва.

Цей мурал створили митці кафедри сакрального мистецтва, монументального живопису Академії мистецтв. Над цим малюнком впродовж 2,5 тижнів працювало 5 художників на чолі із Святославом Владикою", — розповіла Христина Береговська, керівниця управління культури Львівської міської ради.

"Саме у цьому будинку розташована перша квартира у Львові, яку отримав Борис Возницький. Це було у 1972 році, коли цей будинок тільки побудували. Ми з батьком сюди переїхали і проживали. Дуже приємно, що саме на цьому будинку зображено мого батька.

Особисто мені дуже подобається цей малюнок, і не лише тому, що це мій батько. Я оцінюю його як історик мистецтва. Мені подобається і композиція, і кольори, і лаконічність", — сказала Лариса Возницька-Разінкова, донька Бориса Возницького.

"В Львівській міській раді прийняли програму "Генії з мікрорайонів". Вона передбачає, щоб в шести районах Львова зобразити маловідомих для самих львів'ян, проте відомих в світі постатей.

 
ФОТО: Роман Балук, ЛМР

Ми розпочали малювати мурали у час пандемії та вже відкрили зображення Бориса Возницького. Наступними будуть мурали із Василем Сліпаком, Андреєм Шептицьким та ін. В цьому році передбачається зображення 6−8 муралів у Львові", — додала Христина Береговська.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.