Під виноградником знайшли давньоримську мозаїку

Давньоримську мозаїчну підлогу виявили під виноградником на півночі Італії після десятиліть пошуків

 

Виявили мозаїчну підлогу на кількаметровій глибині у винограднику на місці старовинної вілли поблизу Верон. Вчені датують знахідку ІІІ століттям нашої ери.

Вперше знайшли цю памʼятку в містечку Неграр-ді-Вальполічелла в 1992 році, але згодом його покинули. Минулого жовтня археологи повернулись, але були змушені призупинити роботи через пандемію. Щойно Італія почала знімати карантин історики відновили дослідження.

Мер міста Неграр-ді-Вальполічелла Роберто Грісон сказав місцевій газеті "L'Arena": "Ми вважаємо, що культурний об'єкт такої цінності заслуговує на увагу і його слід розширювати. З цієї причини, разом з наглядачем та керівниками сільськогосподарських фондів ми знайдемо спосіб зробити цей скарб доступним".

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року