Басівське городище скіфів пошкодили чорні археологи

Співробітники заповідника «Посулля» виявили пошкодження археологічної памʼятки скіфської доби

5 червня співробітники державного історико-культурного заповідника "Посулля" візуально обстежили пам'ятку національного значення, городище кінця VI – поч. ІІІ ст. до н.е. Загальна площа Басівського городища близько 170 га. Це - друге за розмірами на території лівобережної лісостепової України. Про це у мережі Фейбук повідомив Антон Корж.

При обстеженні виявлено нелегальні розкопи чорних археологів, які завдали шкоди памʼятці.

"Побачене заставляє волосся ставати дибки. Масштаби грабунку пам'ятки вражають. Книгу нашої давньої історії нещадно шматують, безжалісно вириваючи сторінки, які вже ми не зможемо вклеїти. … Площа поруйнованої частини сягає декілька сотень метрів квадратних при глибині від 0,2 до 1 і більше метрів. Це жах. І в цих умовах ми спостерігаємо відчутне зменшення фінансування культури" - зазначив Антон Корж.

За фактом руйнування пам'ятки складено акт. Готується чергова заява до правоохоронних органів.

 
 

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.

Вийти на слід Романа Шухевича. Невдала спроба МГБ

Планів і операцій МГБ із розшуку Романа Шухевича було багато. Але всі вони не мали успіху. І лише 5 березня 1950 року чекісти змогли вистежити його у селі Білогорща поблизу Львова. Того разу йому не вдалося вирватися з оточення. Довелося прийняти останній нерівний бій, в якому Головнокомандувач УПА загинув. Водночас працівники МГБ могли б встановити його місце переховування ще роком-півтора раніше. Але не все пішло так, як вони задумали.

"Троянські вісті". Український Мюнхгаузен та інші помічники більшовицьких людоловів

Як і кого з українських діячів більшовики використовували для спецоперацій на Заході.