«Не допустити відродження сталінського кривавого спадку» - Світовий конгрес українців

Світовий Конґрес Українців звернувся з листами до очільників держав із закликом "не допустити відродження сталінського кривавого спадку та протистояти путінським спробам силою перекроїти карту сучасної Європи"

Павло Грод
Президент СКУ Павло Ґрод

Як повідомляє Укрінформ, Світовий конгрес українців наголосив на необхідності бойкотувати пропагандистські акції Кремля та закликав заборонити використання радянської тоталітарної символіки в громадських місцях. 

"Експлуатуючи радянські тоталітарні символи Другої світової війни, Кремль виправдовує та прославляє сьогоднішню агресію, включно з окупацією Криму та вторгненням в український Донбас. Недавня стаття Путіна у виданні "National Interest", як і парад напередодні голосування за зміни до Конституції Російської Федерації, утверджують прагнення Росії переписати історію та відбілити свої злочини. Ми закликаємо світових лідерів засудити звеличення людожерського сталінського режиму та злочини сучасного російського агресора, бойкотувати пропагандистські акції Кремля, та заборонити публічне використання кривавої тоталітарної символіки", - зазначив Президент СКУ Павло Ґрод.

Як зауважили в СКУ, сьогодні Росія прагне в будь-який спосіб відбілити злочини радянського комуністичного режиму та перекрутити історичні події. Навіть вибір нової дати параду в Москві – 24 червня – є частиною цієї стратегії: саме у цей день 75 років тому відбувся сталінський "парад перемоги".

В СКУ вважають, що цьогорічний парад, як і фінансовані російською державою акції "Безсмертного полку", є черговою маніпулятивною спробою російської пропаганди нав'язати світу кремлівську версію історії та культ сталінізму, представивши радянських поневолювачів народів "визволителями". Більше того, такі масові зібрання під час пандемії COVID-19 демонструють кричущу зневагу сучасної Росії до людського життя – типову для всіх тоталітарних режимів.

Мюнхенський договір 1938: зрада напередодні війни

Годинник на празькому головному вокзалі, пойменованого на честь Вудро Вілсона, показував третю годину дня. З щойно прибулого потягу на перон вийшов високий акуратно вдягнений чоловік поважного віку – колишній міністр торгівлі Великобританії, а нині просто лорд Уолтер Ранcімен. Надворі було третє серпня 1938 року. Лорд Ранcімен прибув в Прагу із непростим завданням – переконати президента Чехословаччини Едварда Бенеша віддати прикордонні області своєї країни німецькому Райху.

Кацапізація Донбасу

"Портрет царя й цариці висів в хаті поруч з образом Бога й різних святих. Дітям то говорило — що цар, — це такий же святий, як інші святі. Коли на час закінчення школи дістав я якось до рук "Кобзаря", то його мова здавалася мені чимось у роді тієї мови, що нею писаний псалтир, тобто церковно-слов'янщини. Я вже й дома говорив "по-русски" й мої рідні були вдоволені, гордилися, що їх Саша говорить "по-панському". Ту ж Комишуваську школу й з тими ж всіма наслідками виходив і мій товариш по ній Микита Шаповалов. І в його прізвищі по тій же причині, що й у моїм теліпався русифікаційний хвостик "ов""

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza