Історію "Кіборгів" розповіли у коміксах. ФОТО

Історію українських оборонців Донецького аеропорту імені Прокоф’єва - «Кіборгів» розповіли у коміксах.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

 

"Випуском серії коміксів займається громадська організація "Вірні традиціям", заснована діючими військовими, добровольцями та активістами – у 2016 році задля протидії російській агресії насамперед в інформаційному плані.

До роботи над коміксами було залучено молодих українських художників, які безпосередньо співпрацюють та консультуються з реальними бійцями, щоб досягти максимальної документальності оповіді", - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, наразі вже доступні сім частин коміксів.

КІБОРГИ. Початок. Том І (колекційний випуск)

КІБОРГИ. Початок. Том ІІ (колекційний випуск)

КІБОРГИ. Легенда про непереможених. Том 1

КІБОРГИ. Незламні: місія – ДАП

КІБОРГИ. Хроніки 3 полку. Том І

КІБОРГИ. Хроніки 3 полку. Том ІІ

КІБОРГИ. Штурм. Том І

Нагадаємо, що 20 січня 2020 року виповнилося п'ять років від дня, коли завершилися бої за Донецький аеропорт. Оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.

 

За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали "кіборгами", а форпост українських "Кіборгів" став символом української мужності, оплотом українського духу.

 
 

Загалом, за офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули близько 100 військових.

16 січня в Україні відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам'ять загиблих.

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.