Археологи знайшли під Запоріжжям скарби скіфів і ногайське поховання

Науковці виявили на території археологічної пам'ятки Мамай-Гора в Запорізькій області низку нових поховань і артефактів

Як повідомляє УНІАН з посиланням на сторінку пам'ятки у Facebook, за 12 днів розкопок археологи дослідили 9 комплексів. Серед них – сім культових скіфських ям (IV ст. до н. е..), в яких вчені знайшли горщик з рідкісним декором, фрагменти пательні, фрагменти вінчика великої орнаментованої корчаги, курант (знаряддя для розтирання), а також кістки рогатої худоби і уламок щелепи хижої тварини. Крім того, вчені знайшли фрагмент половецького рову, або культову яму (для підтвердження потрібні додаткові дослідження) і ногайське поховання з нетиповим орієнтуванням поховання цих кочівників.

 
Фото: Михайло Чернявський

Мамай-Гора – унікальна археологічна пам'ятка, яка руйнується Каховським водосховищем. На її території знаходяться поховальні комплекси, що зберігають історію восьми тисячоліть: від неоліту до пізнього середньовіччя. На 25% дослідженої території виявили вже понад 900 культових комплексів різних культур.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.