У США під відомою картиною Пікассо знайшли прихований ескіз. ФОТО

Група мистецтвознавців із Інституту мистецтв у Чикаго знайшла під відомою картиною «Still Life» іспанського художника Пабло Пікассо прихований ескіз.

Про це повідомляє портал Live Science.

 
Фото: Photo courtesy Art Institute of Chicago

"Прихований ескіз Пабло Пікассо був знайдений під однією з абстрактних картин художника під назвою "Still Life"", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє портал, група американських мистецтвознавців захотіли детальніше подивитися на картину, аби краще дослідити шари фарби та місця, де вона була трошки пом'ята.

 
Фото: Photo courtesy Art Institute of Chicago

Під час сканування картини інфрачервоним рентгеном, вони побачили, що за картиною щось приховане. Після того, як експерти вийняли картину з рамки, вони побачили ескіз Пікассо, на якому зображений предмет схожий на стілець або стіл.

Експерти впевнені, що захований ескіз належить саме Пікассо, адже у Музеї мистецтв у шведському Гетеборзі знаходиться схожа картина.


Як відомо, іспанський художний Пабло Пікассо вважається одним із найвидатніших митців ХХ-го століття. Він намалював тисячі картин, проте, його найвідомішим твором вважається "Герніка" від 1937 року.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.