Нідерланди викуплять автопортрет Рембрандта за €175 мільйонів

Уряд Нідерландів заявив, що планує купити відомий автопортрет голландського художника 17 століття Рембрандта ван Рейна та подарувати його музею.

Про це повідомляє BBC.

 

Зазначається, що уряд чекає рішення парламенту, аби придбати картину "Прапороносець", яка вважається надзвичайно важливою для голландської історії та культури. Ця робота 1636 року протягом століть належала до приватних колекцій, включаючи колекцію Ротшильдів.

Після придбання урядом її розмістять в амстердамському Рейксмузеумі. Для купівлі картини уряд виділив 150 мільйонів євро, ще 10 мільйонів виділить зі свого фонду Рейксмузеум, а також додасть 15 мільйонів Товариство Рембрандта.

"Прапороносець" щасливо повертається додому після подорожі у декілька століть", - йдеться у заяві міністра культури Інгрід ван Енгельсгофен.

Картина зображує Рембрандта у костюмі прапороносця, який очолив військо під час однієї з битв у Восьмирічній війні за незалежність Нідерландів, що тривала до 1648 року. Це полотно вже експонували на виставці у Рейксмузеумі в 2019 році.

Повідомляється, що "Прапороносець" з 1844 року належав французькому відгалуженню родини Ротшильдів, а згодом Франція оголосила картину національним надбанням. Нещодавно картину знову виставили на продаж, після чого про свій намір придбати її заявив нідерландський уряд.

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»