У Британії на аукціоні продають зображення музи Пікассо

У Лондоні на аукціоні продають картину художника Пабло Пікассо, на якій він зобразив свою музу — Марі-Терезу Вальтер.

Про це повідомляється на сайті аукціонного дому Sotheby's.

 

Роботу продадуть 28 липня. Її оціночна вартість — 6—9 млн фунтів стерлінгів (7,4—11 мільйонів доларів).

Роботу Пікассо намалював у 1931 році вугільним олівцем і підписав "Жінка, що спить". Вважається, що вона присвячена Вальтер — саме у ці роки у неї був роман з художником. Ці стосунки надихнули Пікассо на створення безлічі полотен, малюнків і скульптур, які згодом назвали шедеврами.

Їхні стосунки почалися, коли Марі-Терезі було 17 років, а Пікассо — 45, він був у шлюбі та проживав зі своєю першою дружиною, російською балериною Ольгою Хохловою.

Портрет Пікассо зберігав до самої смерті, після чого він перейшов до його сина Бернарда. Нинішній власник купив роботу у 1986 році.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.