Науковці знайшли місце, написане Ван Гогом на його останній картині

Учений виявив місце у Франції, де в 1890 році художник Вінсент Ван Гог написав свою останню картину «Коріння дерев».

Про це повідомляє пресслужба музею художника в Амстердамі.

 

Науковий керівник Інституту Ван Гога Вутер ван дер Він виявив листівку 1900—1910 років, на якій зображений схил пагорба і дерева. Місцина розташована у французькому селі Овер-сюр-Уаз — там Ван Гог провів останні місяці життя.

Вчений припустив, що це місце могло бути зображено на останній картині художника "Коріння дерев". Його здогадк підтвердили дослідники з Музею Ван Гога в Амстердамі, а також дендролог, який спеціалізується на історичній рослинності.

"Те, що це місце зображено на останній картині художника, додає йому ще більше винятковості й навіть драматичності. Швидше за все, Ван Гог часто проходив повз, коли йшов до полів, де він малював протягом останнього тижня свого життя й де наклав на себе руки", — сказав один із працівників музею.


Вінсент Ван Гог помер 29 липня 1890 року. За два дні до цього він вистрілив собі в серце з револьвера, купленого для відлякування пташиних зграй під час роботи на пленері, однак куля пройшла нижче. Завдяки цьому він самостійно дістався до номера готелю, де незабаром помер.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.