У «Тюрмі на Лонцького» фільмують історію поета Григорія Чубая

Стіни колишнього слідчого ізолятора КГБ стали автентичними декораціями для сцен майбутнього фільму «Чубай. Говорити знову»

Документальну стрічку з ігровими сценами, яка розповідатиме про тиск тоталітарної системи Радянського Союзу на вільну творчість талановитих митців-шістдесятників через конкретну історію геніального поета Грицька Чубая, створює знімальна група під керівництвом київського режисера Михайла Крупієвського.

До стрічки увійдуть спогади друзів незабутнього поета. Поезію Грицька Чубая озвучуватиме у фільмі сучасний український поет Сергій Жадан.

Зйомки фільму ініціювала Соломія Чубай із родиною. Втілити ідею допомогла грантова підтримка на Українського культурного фонду.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.