У зоні відчуження проводять сканування туристичних локацій

Розробники мобільного додатку про Чорнобиль проводять сканування об'єктів зони відчуження

Про це повідомляє сайт Державного агентства з управління зоною відчуження.

Зокрема, уже відцифрували колесо огляду, об'єкти центральної площі міста Прип'ять, радіолокаційну станцію Дуга. Усі ці об'єкти стануть частиною карти зони відчуження.

Діджиталізація об'єктів проходить за допомогою сучасних засобів фотограмметрії, лазерного сканування об'єктів та створення сферичного фото та відео для віртуальних просторів.

 

Зона відчуження є частиною проєкту "Магніти України". Магнетизмом зони відчуження може бути не тільки туризм, але й науково-дослідна діяльність та інвестиційна привабливість. Мобільний додаток про Чорнобиль може стати платформою, де у зручному форматі буде подано необхідну інформацію для відвідувачів, які планують поїздку до зони відчуження.

А використання сучасних технологій дозволить відвідати зону відчуження, не виходячи з дому та побачити Чорнобиль у віртуальному форматі в супроводі аудіогіда.

Додаток, що буде доступний уже наприкінці жовтня, реалізують у вільному доступі українською та англійською мовами.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.