У зоні відчуження проводять сканування туристичних локацій

Розробники мобільного додатку про Чорнобиль проводять сканування об'єктів зони відчуження

Про це повідомляє сайт Державного агентства з управління зоною відчуження.

Зокрема, уже відцифрували колесо огляду, об'єкти центральної площі міста Прип'ять, радіолокаційну станцію Дуга. Усі ці об'єкти стануть частиною карти зони відчуження.

Діджиталізація об'єктів проходить за допомогою сучасних засобів фотограмметрії, лазерного сканування об'єктів та створення сферичного фото та відео для віртуальних просторів.

 

Зона відчуження є частиною проєкту "Магніти України". Магнетизмом зони відчуження може бути не тільки туризм, але й науково-дослідна діяльність та інвестиційна привабливість. Мобільний додаток про Чорнобиль може стати платформою, де у зручному форматі буде подано необхідну інформацію для відвідувачів, які планують поїздку до зони відчуження.

А використання сучасних технологій дозволить відвідати зону відчуження, не виходячи з дому та побачити Чорнобиль у віртуальному форматі в супроводі аудіогіда.

Додаток, що буде доступний уже наприкінці жовтня, реалізують у вільному доступі українською та англійською мовами.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.