У Туреччині знайшли унікальні артефакти віком 4 тисячі років

Турецькі дослідники морських глибин виявили на дні Егейського моря унікальні артефакти, вік яких складає 4 тисячі років

 

Знахідка також є доказом існування в той час торгового шляху між Муглою та Родосом. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на турецьке видання Hürriyet.

"У рамках проєкту з інвентаризації корабельних аварій турецькі вчені, які працюють на дослідницькому кораблі Koca Piri Reis біля Бозбуруну в районі Мармариса, в провінції Мугла, знайшли сотні історичних артефактів, датовані приблизно 4 тисячами років", - повідомляє видання.

Науковці відносять знайдені артефакти до бронзового століття та вважають їх доказом існування торгового шляху між Муглою та Родосом.

"Знахідки показують, що кераміка, вироблена на Криті, найімовірніше, подорожувала на північ до Яссоса, Мілета, Ефеса і Трої, до північних егейських островів для експорту через Родос і півострів Бозбурун, і на сьогоднішній день існує багато даних про цей шлях", - зазначили науковці.

Серед сотень знайдених артефактів багато керамічних горщиків, кухонної утварі, кам'яних сокир, інші предмети побуту тієї доби. Вчені припускають, що натрапили на сліди існування мінойської цивілізації.

Цей дослідницький проєкт триває з 2019 року. Завдяки цій знахідці вчені мають надію знайти взаємозв'язок між анатолійською та мінойською цивілізаціями та отримати більше інформації про торгові шляхи того періоду.

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін