АНОНС: Пресконференція щодо маніпуляцій довкола будівництва Меморіалу Героїв Небесної Сотні

Національний музей Революції Гідності заявляє про маніпуляції навколо будівництва Меморіалу та надає докази цього

25 листопада о 13:00  в У К Р І Н Ф О Р М (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16), а також онлайн на сторнці сайту Музею Майдану відбудеться пресконференція Національного музею Революції Гідності.

 

Напередодні Дня Гідності та Свободи СБУ разом із Нацполіцією провели обшуки офісів Національного музею Революції Гідності й квартири генерального директора цієї інституції Ігоря Пошивайла.

Підстава – ухвала суду в рамках кримінального провадження щодо спорудження Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Головне звинувачення, яке публічно лунає від правоохоронних органів: на будівництво були виділені кошти, частину із них витрачено, а меморіалу досі немає.

Дії Національного музею Революції Гідності цілком законні й прозорі. Базуються виключно на визначених законом процедурах. Єдиною перешкодою для будівництва меморіалу є арешт земельної ділянки, накладений за клопотанням Генеральної прокуратури.

Майже два роки поспіль Музей безперервно інформує про перепони будівництва громадськість, та всі органи влади, дотичні до питань будівництва: прокуратуру, Нацполіцію, уряд, президента. Однак для широкого загалу стан справ став відомий лише внаслідок інформаційної кампанії з дискредитації Музею та самої Революції Гідності. 

Музей готовий спростувати поширені звинувачення антидержавної деструктивної дії. Важливо розуміти, що будівельна організація-підрядник перебуває у повній готовності до робіт. Після зняття арешту Меморіал може бути збудований за пів року.

На пресконференції буде озвучено факти, продемонстровано матеріали і документи, які спростовують маніпуляції довкола питання спорудження Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Спікери:

Ігор Пошивайло – генеральний директор Національного музею Революції Гідності
Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам'яті
Дмитро Цвітненко – юрист Національного музею Революції Гідності

Справа капітана. За що сидів легендарний «динамівець» Костянтин Щегоцький

У різноманітних рейтингах найкращих українських футболістів усіх часів неодмінно буде це ім’я — Костянтин Щегоцький. Улюбленець київських уболівальників 1930-х, капітан «Динамо», перший в Україні гравець-орденоносець — це все про нього.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.