У В'єтнамі знайшли гробницю у формі човна

Стародавня гробниця, вік якої становить близько 1400 років, була виявлена в полі в центральній провінції Нгі-Суан району Ха Тінь у В'єтнамі

Про це повідомляє НВ.

Гробниця в формі човна, зроблена з обпаленої цегли різних розмірів, була виявлена на будівельному майданчику, коли робітники копали канал через посівні площі в комуні Сюань Хун.

Початкові дослідження показали, що реліквія — це стародавня гробниця епохи Хань, побудована за часів китайської династії Сунь-Тан більше 1400 років тому. Гробниця була знайдена на глибині 2 метри під землею і мала розміри 4 метри в довжину, 1 метр в ширину і 1,2 метра у висоту.

Деякі жителі комуни заявили, що вони знаходили схожі гробниці в своїх садках або в процесі будівництва будинків. 

Раніше експерти знайшли аналогічні гробниці в інших населених пунктах рівнинних районів Ха Тінь, таких як райони Дук Тхо, Кан Лок і Нгі Суан. Відкриття дає археологам додаткову основу для дослідження древніх в'єтнамських поховальних традицій.

 

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.