Франківські депутати вимагають повернути Бандері та Шухевичу звання Героїв України

Депутати Івано-франківської міської ради закликають Президента України повернути звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Відповідне звернення депутати ухвалили на сесії міської ради і направили його до Президента, голови ВРУ та Прем'єр-Міністра України.

 

"Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, вважаємо, що ганебне рішення суду, який скасував Укази Президента України про присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу та Степану Бандері, є незаконним.

Закликаємо Президента України повторно присвоїти звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно) Шухевичу Роману Осиповичу та Бандері Степану Андрійовичу – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу.

Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України публічно підтримати відновлення історичної справедливості", - йдеться у Зверненні франківських депутатів.

Обранці зазначили, що за каденції третього Президента України Віктора Ющенка було підписано довгоочікувані Укази про присвоєння звання Герой України Головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу та Провіднику ОУН Степану Бандері.

"Однак, у жовтні 2011 року Вищий адміністративний суд України, потураючи тодішньому антиукраїнському та злочинному режиму Януковича, скасував згадані вище Укази Президента України. Численні касаційні скарги на дані судові рішення залишені судом без задоволення.

Тим рішенням суду п`ята колона, на догоду Кремлю, не просто формально позбавила звань Герой України Романа Шухевича та Степана Бандеру, але й принизила українців в Україні", - переконані депутати міськради.

Нагадуємо, що 19 січня Рівненська обласна рада звернулася до Верховної Ради України та Рівненської обласної державної адміністрації з клопотанням щодо внесення подання про присвоєння звання Герой України (посмертно) Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.