Франківські депутати вимагають повернути Бандері та Шухевичу звання Героїв України

Депутати Івано-франківської міської ради закликають Президента України повернути звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Відповідне звернення депутати ухвалили на сесії міської ради і направили його до Президента, голови ВРУ та Прем'єр-Міністра України.

 

"Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, вважаємо, що ганебне рішення суду, який скасував Укази Президента України про присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу та Степану Бандері, є незаконним.

Закликаємо Президента України повторно присвоїти звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно) Шухевичу Роману Осиповичу та Бандері Степану Андрійовичу – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу.

Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України публічно підтримати відновлення історичної справедливості", - йдеться у Зверненні франківських депутатів.

Обранці зазначили, що за каденції третього Президента України Віктора Ющенка було підписано довгоочікувані Укази про присвоєння звання Герой України Головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу та Провіднику ОУН Степану Бандері.

"Однак, у жовтні 2011 року Вищий адміністративний суд України, потураючи тодішньому антиукраїнському та злочинному режиму Януковича, скасував згадані вище Укази Президента України. Численні касаційні скарги на дані судові рішення залишені судом без задоволення.

Тим рішенням суду п`ята колона, на догоду Кремлю, не просто формально позбавила звань Герой України Романа Шухевича та Степана Бандеру, але й принизила українців в Україні", - переконані депутати міськради.

Нагадуємо, що 19 січня Рівненська обласна рада звернулася до Верховної Ради України та Рівненської обласної державної адміністрації з клопотанням щодо внесення подання про присвоєння звання Герой України (посмертно) Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.